Sponsor
   Gönül Dostlarımız
   Konya Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi,
   Tedavi Yöntemleri
   Kas hastalıkları ve rehabilitasyon
   Ortopedik Rahatsızlıklar
   Friedreich Ataksisi (FA)
   Kök Hücre ile Tedavi
   Engelliler ve bioenerji yöntemi ile tedavi
   Omurilik Hasarları (OF)
   Bizi Destekleyenler
   Bize her türlü katkılarından dolayı hayırsever vatandaşlarımıza ve tüm yetkililere Engelliyim.Net ailesi olarak teşekkürü bir borç biliriz.
Engelliler Günü sergisi
Anasayfa » Haberler » Engelliler Günü sergisi
Gönderen | Yorum bulunmamaktadırLeave a Comment
Son Güncelleme: Perşembe, Aralık 1, 2016

ANKARA Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘3 Aralık Engelliler Günü’ nedeniyle düzenlediği ve Planet Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali üyelerinin yaptığı eserlerden oluşan ‘Resim ve El Sanatları Sergisi’ açıldı.

Büyükşehirden Engelliler Günü sergisi

Metro Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergide, engellilerin yaptığı yağlıboya resimler, el yapımı kolye, küpe ile değişik takılar bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, açılışta yaptığı konuşmada, Başkent’te engelli vatandaşlara yapılan hizmetleri anlattı. Şeker, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, sosyal projeler konusunda dünyada bir numara olduğunu” belirterek, halen Büyükşehir Belediyesi’nin 30 bin engelli üyesinin bulunduğunu ve bu üyelere özel hizmetler sunulduğunu kaydetti. Adnan Şeker, Akçay, Akçakoca ve Kesikköprü’deki kamplarda da engellilerin, her yıl 7’şer günlük dönemler halinde ücretsiz ağırlandığını söyledi.

Konuşmaların ardından, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesindeki Planet Aile Yaşam Merkezi Engellileri Lokali üyelerinden oluşan çiftetelli grubu, bir gösteri sundu. Sergi, bir hafta açık kalacak.