Sponsor
   Gönül Dostlarımız
   Konya Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi,
   Tedavi Yöntemleri
   Kas hastalıkları ve rehabilitasyon
   Ortopedik Rahatsızlıklar
   Friedreich Ataksisi (FA)
   Kök Hücre ile Tedavi
   Engelliler ve bioenerji yöntemi ile tedavi
   Omurilik Hasarları (OF)
   Bizi Destekleyenler
   Bize her türlü katkılarından dolayı hayırsever vatandaşlarımıza ve tüm yetkililere Engelliyim.Net ailesi olarak teşekkürü bir borç biliriz.
İşitme Cihazları Ücretsiz Mi Oldu?
Anasayfa » Haberler » İşitme Cihazları Ücretsiz Mi Oldu?
Gönderen | Yorum bulunmamaktadırLeave a Comment
Son Güncelleme: Perşembe, Temmuz 13, 2017

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama ile birlikte işitme cihazlarını satın almak isteyenler için verilen katkı paylarının yüzde 35 artırılarak 750 liraya geldiği bir haber ile duyurulmuştu. Ancak haberler içinde yer eden bu konunun yanlış anlaşıldığı İCAAD Başkan yardımcısı Mahfuz Ağaç tarafından ifade ediliyor.

İşitme Cihazlarında Katkı Payı Arttı!

Olayla ilgili Son dakika haberler Ağaç’ın yaptığı açıklamalarda olduğu gibi cihaz fiyatlarının çok daha uygun rakamlara geldiği ancak tamamen ücretsiz olma gibi bir durumun gündemde olmadığı belirtiliyor. Farklı işitme bozuklukları için sağlanan katkı payları ve ücretsiz cihaz verilmesi durumları ile ilgili olarak güncel haberler takip etmek gerekiyor.

Cihaz Fiyatları Oldukça Değişken!

İşitme cihazlarını satın almak isteyen kişiler son haber ile gelen bu destekle birlikte daha rahat bir ortama kavuşuyor olsa da işitme cihazlarının fiyatları 5 bin TL’ye kadar uzanan fiyatları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bu fiyatları ise işitme kaybının derecesi, türü ve cihazın sahip olduğu teknolojiye göre belirleniyor.