Sponsor
   Gönül Dostlarımız
   Konya Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi,
   Tedavi Yöntemleri
   Kas hastalıkları ve rehabilitasyon
   Ortopedik Rahatsızlıklar
   Friedreich Ataksisi (FA)
   Kök Hücre ile Tedavi
   Engelliler ve bioenerji yöntemi ile tedavi
   Omurilik Hasarları (OF)
   Bizi Destekleyenler
   Bize her türlü katkılarından dolayı hayırsever vatandaşlarımıza ve tüm yetkililere Engelliyim.Net ailesi olarak teşekkürü bir borç biliriz.
Plastik bir leğende yaşayan Nijeryalı kızın ö
Anasayfa » Haberler » Plastik bir leğende yaşayan Nijeryalı kızın ölümü herkesi yasa boğdu
Gönderen | Yorum bulunmamaktadırLeave a Comment
Son Güncelleme: Çarşamba, Aralık 28, 2016

Plastik bir leğende ‘kocaman bir dünya’ yaratmıştı

Nijerya’da sağlıklı bir bebek olarak dünyaya gelen ancak 6 aylıkken nedeni bilinmeyen bir şekilde vücudunun büyümesi tamamen duran ve hayatını plastik bir leğende ailesinin desteğiyle sürdüren Rahma Haruna, yaşamını yitirdi.

Dünya; yeşil renkli plastik bir leğenin içinde yaşama tutunmaya çalışan, kolları ve bacakları olmamasına rağmen gülümsemesini yüzünden hiç eksik etmeyen Rahma’yı sosyal medyada 10 yaşındaki erkek kardeşi Fahad’ın paylaştığı fotoğrafla tanımıştı.

Foto muhabiri Sani Maikatanga, Instagram’da Rahma’nın bir fotoğrafını paylaşarak ölüm haberini verdi.

Daily Mail gazetesinin haberine göre; yaşamını plastik bir leğende geçirmeye mahkûm olan Rahma’nın tüm fiziksel ihtiyaçlarını annesi karşılıyordu.

Rahma doğduğundan itibaren kızının tedavi olabilmesi için elinden geleni yaptığını ifade eden acılı baba Hussaini Haruna, bir yandan da ekonomik zorluklarla mücadele ettiğini, pek çok işte çalışmasına rağmen faturalarını ödeyemediğini söylüyor.

Hayallerini gerçekleştiremeden genç yaşta dünyaya veda eden Nijeryalı kızın ölüm haberi pek çok insanın yüreğini parçaladı.