Sponsor
   Gönül Dostlarımız
   Konya Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi,
   Tedavi Yöntemleri
   Kas hastalıkları ve rehabilitasyon
   Ortopedik Rahatsızlıklar
   Friedreich Ataksisi (FA)
   Kök Hücre ile Tedavi
   Engelliler ve bioenerji yöntemi ile tedavi
   Omurilik Hasarları (OF)
   Bizi Destekleyenler
   Bize her türlü katkılarından dolayı hayırsever vatandaşlarımıza ve tüm yetkililere Engelliyim.Net ailesi olarak teşekkürü bir borç biliriz.
İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı Antalya&#
Anasayfa » Spor » İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı Antalya’da kampa girdi
Gönderen | Yorum bulunmamaktadırLeave a Comment
Son Güncelleme: Pazartesi, Mayıs 29, 2017

Samsun’un ev sahipliğinde 18-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 23. Dünya İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları’na (2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları) katılacak Türkiye İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı, Antalya’da kampa girdi.

Işitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı Kampa Girdi

Manavgat ilçesindeki bir otelin tesislerinde kampa giren ay-yıldızlı ekip, İşitme Engelliler Futbol Koordinatörü Ali Metin yönetiminde hazırlıklara başladı. Milli takımda bulunan 27 sporcu, Emirhan Spor Kompleksi’nde günde çift idmanla 30 Mayıs’a kadar çalışmalarını sürdürecek.

Koordinatör Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara’da yaptıkları ilk hazırlık kampının ardından ikinci kampı Türkiye Futbol Federasyonunun İstanbul’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdiklerini ve sonrasında Manavgat’ta çalışmalara başladıklarını söyledi.

Kampa katılan 27 futbolcu arasından nihai kadroyu oluşturacaklarını dile getiren Metin, milli takımda, ikisi Almanya ve biri İngiltere’den olmak üzere yurt dışından 3 oyuncunun bulunduğunu ve bunların oyun kalitelerinin iyi olduğunu kaydetti.

Metin, İşitme Engelliler Erkek Futbol Milli Takımı’nın geçtiğimiz yıl İtalya’da dünya şampiyonu, bir önceki yıl da Almanya’da Avrupa şampiyonu olduğunu hatırlatarak, bu başarıların ardından 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’na en iyi şekilde hazırlandıklarını belirtti.

Hedeflerinin ilk üçe girmek olduğunu vurgulayan Ali Metin, “Bu hedefleri yerine getirmek için iyi çalışmak gerekiyor. İyi çalışmak için de iyi tesis, iyi ortam lazım. Burada iyi bir ortam yakaladık. İnşallah bu çalışmalarımızın sonucunu olimpiyatlarda görmek istiyoruz.” dedi.

Ali Metin, Antalya kampında teknik, taktik ve koordinasyon ağırlıklı çalışacaklarını anlatarak, kampın 30 Mayıs’ta sona ereceğini bildirdi.

Milli takımın kaptanı Soner Balcı ise bu yıl olimpiyatlarda başarılı olmak istediklerini ifade ederek, “Ankara ve İstanbul’dan sonra Antalya’ya geldik. Güçlü bir takımımız var. Çalışıyoruz, antrenmanlarımızı yapıyoruz, taktiklerimizi alıyoruz. Diğer kamplarda çalışmalarımıza devam edip, Dünya İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları’nda derece yapmak istiyoruz. Daha önce de büyük başarılarımız oldu.” değerlendirmesini yaptı.