Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Evlenen çiflerin düğünlerinde gelen misafirlere teşekkürlerini sunmak için dağıttıkları şekerdir. Evlilik söz konusu olan bir yerde nikah şekeri düğünlerin olmazsa olmazlarından biri haline gelmiştir. Dağıtmanın amacı o güne ait bir hatıra bırakmaktır. Bu bir gelenek haline gelmiştir.

Düğünlerde; nikah şekeri de tıpkı davetiye, düğün salonu, gelinlik, balayı gibi başta düşünülmesi gereken bir konudur. Nikaha gelen misafirlere verilen bu şeker belki bi ömür boyu vitrinlerinde yer alacak ve baktıkça evlilik gününüzü hatırlatacaktır. Fakat günümüzde artık bu şeker değişikliğe uğramış bazen onun yerine nazar boncuğu verildiği de olmaktadır.

Ne kadar bütçe ayırmak gerekli? Ortalama 200 davetliniz var ise 240 ile 250 arası adet şeker gerekmektedir. Fiyat olarakta nikah şekerinin özelliğine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Çünkü başvuracağınız firmaya göre fiyatlar değişebilir.

Ne zaman sipariş verilmeli? Düğünden önce siparişler verilmedir. O kadar iş arasında unutulabilir ya da çeşitli aksilikler çıkabilir. Düğünden 2 ya da 3 hafta önce sipariş verilerek hazırlık tamamlanmış olmalıdır. Bu süre yapılacak işe ve durama göre değişebilir. Evlenecek olan çiftler genellikle bu işi davetiyeleri hazırlarken yaparlar.

Nikah şekerleri; vanilyalı, çikolatalı, beyaz, gümüş, renkli bademlerden ya da sadece çekirdek şekerlerden olabileceği gibi, lavanta ve kurutulmuş güzel kokulu otlardan da hazırlanabilir. Gerisi tamamen istenen hatıra objelerle birleştirmeye kalır. Bu ikramlardan herhangi biri kullanılarak yapılabilecek türlü objelerde bulunabilir.