Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Evlenen çiflerin düğünlerinde gelen misafirlere teşekkürlerini sunmak için dağıttıkları şekerdir. Evlilik söz konusu olan bir yerde nikah şekeri düğünlerin olmazsa olmazlarından biri haline gelmiştir. Dağıtmanın amacı o güne ait bir hatıra bırakmaktır. Bu bir gelenek haline gelmiştir.

Düğünlerde; nikah şekeri de tıpkı davetiye, düğün salonu, gelinlik, balayı gibi başta düşünülmesi gereken bir konudur. Nikaha gelen misafirlere verilen bu şeker belki bi ömür boyu vitrinlerinde yer alacak ve baktıkça evlilik gününüzü hatırlatacaktır. Fakat günümüzde artık bu şeker değişikliğe uğramış bazen onun yerine nazar boncuğu verildiği de olmaktadır.

Ne kadar bütçe ayırmak gerekli? Ortalama 200 davetliniz var ise 240 ile 250 arası adet şeker gerekmektedir. Fiyat olarakta nikah şekerinin özelliğine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Çünkü başvuracağınız firmaya göre fiyatlar değişebilir.

Ne zaman sipariş verilmeli? Düğünden önce siparişler verilmedir. O kadar iş arasında unutulabilir ya da çeşitli aksilikler çıkabilir. Düğünden 2 ya da 3 hafta önce sipariş verilerek hazırlık tamamlanmış olmalıdır. Bu süre yapılacak işe ve durama göre değişebilir. Evlenecek olan çiftler genellikle bu işi davetiyeleri hazırlarken yaparlar.

Nikah şekerleri; vanilyalı, çikolatalı, beyaz, gümüş, renkli bademlerden ya da sadece çekirdek şekerlerden olabileceği gibi, lavanta ve kurutulmuş güzel kokulu otlardan da hazırlanabilir. Gerisi tamamen istenen hatıra objelerle birleştirmeye kalır. Bu ikramlardan herhangi biri kullanılarak yapılabilecek türlü objelerde bulunabilir.