Son Yazılar

Fildişi Tesbihler OKB’nin Tedavisi: İlaçlar ve Psikoterapi Seçenekleri 2024 Mart evde bakım aylıkları ödemeleri ! Engelli Bireylerin Gelecek Endişeleri ve Umutları Engelli Dostu Mekanlar Nasıl Olmalı? Engellilere Uygun Şehir Planlaması: Merdivenli Alanlarda İyileştirmeler Rüyada Tekerlekli Sandalye Görmek Ne Anlama Gelir? Medyum Okşan Şizofreni Belirtileri: Farkındalık ve Destek Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Hayatımızda eğitim çocukluk dönemlerinden başlayıp yaşantımız boyunca devam eden bir süreçtir. Bu süreci en iyi, en verimli şekilde değerlendirmek, hayatımıza adapte ederek yaşam standartlarını yükseltmek elbette her bireyin istediği bir olgudur. Bunun içindir ki insanoğlu eğitime çok önem vermiş kendine güvenen, geliştiren yeni nesiller oluşturma yolunda etkin formüller bulmuşlardır. Ülkemizde de eğitime her alanda önem verilerek daha dinamik bir toplum olma yolunda ilerlemenin yolu açılarak gelişmiş medeniyetler seviyesine gelmek amaçlanmaktadır.

YKS Konuları

Sistemsel olarak ülkemizde çeşitli sınav sistemleri ihtiyaca uygun olarak geliştirilmektedir. Örnegin: YKS (Yüksek öğretim kurumları sınav sistemi) kuşkusuz en büyük yeniliklerden bir tanesi olma özelliği taşımakta. YKS sınavında adaylar iki ayrı oturuma katılacaklardır ve ilk oturumda TYT (Temel Yeterlilik) esas alınarak gerçekleştirilecektir. Bu sınavda özellikle 40 Temel Matematik, 40 Temel Türkçe, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri derslerinden sorular sorularak öğrencilerin yeterlilik seviyeleri ölçülecektir. Yapılacak olan ikinci oturumda da adaylar “Alan Yeterlilik Sınavına (AYT)” tabi tutulacaklardır. Adaylar ikinci oturumdaki sınavda istedikleri alanın testini çözmekle sorumludurlar. Sitemiz www.osymli.com adresinden yks konuları, yks taban puanları ve de kitap öneriliri hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

DGS Taban Puanları

Bir diğer konuda DGS ( Dikey Geçiş Sınavı )’ dır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan DGS 2000 yılından bu yana meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için her yıl belirli dönemlerde aylarda yapılmaktadır.

Yine her konuda size yardımcı bir kaynak olan web adresimiz www.osymli.com‘ da dgs taban puanları, dgs çıkmış sorular, kitap önerileri ve konularını ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız.

https://www.osymli.com