Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Çocukların eğitim hayatına başlamalarında ilk adım olan aynı zamanda en etkili dönem olan anaokulunda pek çok faaliyetler yapılır. Yapılan faaliyetlerin büyük bir kısmının amacı çocuğu eğitim hayatına hazırlamaktır. Bu nedenle anaokulunda çocuğa topluluk içinde yaşama, başkaları ile empati kurabilme, sosyalleşmek öğretilse de bunlardan daha çok eğitim hayatına yönelik adımlar atılır.

Yukarıda saydığımız ve çocuğu hayata hazırlayan durumlar ise aile ortamında öğrenilir. Aile bu nedenle çocuğun sosyalleşmesi ve dolayısıyla eğitim hayatında başarılı olmasında çok önemlidir. Çocuk ev içerisinde aile bireyleri ile oyunlar oynayarak hayatı tanır ve bu oyunlar aynı zamanda onun için bir eğitim olur. Bu nedenle de ev içerisinde çocuk etkinlikleri yapmak çok önemlidir.

Ev ortamında yapılacak etkinliklerden biri polimer kildir. Polimer kil, fimo hamuru olarak bilinen ve çocuklar için üretilip PVC bazlı olan bir oyun hamurudur. Kolayca yoğurulması, yumuşak bir yapıya sahip olması ve birbirinden güzel renkleriyle çocukların ilgisini çekecek türden eğitici ve öğretici oyun aracıdır.

Özellikle çocuğun mutfakta annesini taklit etmek istediği durumlarda polimer kil çocuk için idealdir. Aile bireyleri birlikte farklı polimer kil ile harfler, sayılar yazılarak çocuğa eğitim için temel bilgiler verilerek hamurun renkleri de öğretilebilir. Böylece anaokul etkinlikleri evde de yapılarak çocuğa hem hayata dair hem de eğitime dair bilgiler verebilir.

Bu türden hobilerden ve aktivitelerden çocuğunuzun mutlu olduğunu, eğlendiğini fark ettiğinizde ona hem el becerisi kazandırmak hem de hobi edinmesi için, bir hobi evi ile iletişime geçerek onlarca çeşit hobiden çocuğunuza en uygun olanı seçerek ona yeni şeyler kazandırabilirsiniz.