Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

Sürücü belgesi Arapça ‘’ehliyyet’’ kelimesinde dilimize geçmiş olup, yetkili kurumlar tarafından, eğitime tabi tutularak verilen, kara yolunda seyir halinde olan motorlu-motorsuz taşıtların idare edilmesini sağlayan resmi belgedir. Kısaca sürücü belgesi sınıflarından bahsetmek gerekir ise A1 sınıfı motorlu bisiklet, A2 sınıfı  motosiklet, B sınıfı otomobil, minübüs ya da kamyonet, C sınıfı kamyon, D sınıfı çekici, E sınıfı otobüs, F sınıfı lastik tekerli traktör, G sınıfı iş makinesi türünden motorlu araçlar, H sınıfı  hasta ve sakatlar için imal, tadil ve teçhiz edilmiş araçlar ve son olarak, K sınıfı sürmeyi öğrenmek isteyenlere verilen sürücü belgesidir.

Bu belgenin alınması için yetkili ehliyet kurslarına başvuru yapmak gerekmektedir. Sürücü belgesine sahip olmak için, sürücü dersi alınmalıdır. Sürücü belgesi almak için ilk olarak bir kursa nüfus cüzdanı, fotoğraf, sağlık raporu, savcılık raporu ve diploma gibi belgelerle kayıt yaptırılır. Kayıt işleminden sonra teorik bilgilerle devam eden eğitim ve sınav sonrasında yeterli görüldüğü takdirde direksiyon dersine geçiş yaparlar. Araç kullanım eğitimini yeterli seviyede tamamlayabilmek için ayrıca özel direksiyon dersi alabilirler.

Sınavlar sonunda başarılı olan adaylar sürücü belgesini almaya hak kazanırlar. Bundan sonra ehliyet kursundan aldıkları yeterlilik sertifikasını Milli Eğitim Müdürlüğü’ne inceletip, Trafik Şube Müdürlüğü’nden randevu alınarak bankaya yatırılan paranın dekontuyla birlikte teslim edilir ve yaklaşık 1 hafta sonunda ehliyet sahibi olunur.

http://www.surucudersi.com