Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Engelli Bakım evine Yerleşme Şartları Nelerdir? Konu başlığımızdan da anlaşılacağı üzere yerleşme şartları bazı kriterlere bağlıdır. Bu kriterler birçok şehirde aynı olabileceği gibi bazı yerlerde farklı şekillerde de olabilmektedir.

Bakım ihtiyacı olan engelliler için bakımevleri

Bakım ihtiyacını kendi karşılayamayan kimsesiz ve bakıma muhtaç engelliler ve yaşlılar bakanlığımıza bağlı bakım evlerinde devlet tarafından  bakılmaktadır.

Bakım ve rehabilitasyon merkezleri

Başvuru şartları arasında sağlık raporu ve bakım ihtiyacına dair muhtaç olduğu doktor tarafından verilecek raporla ilgili kurumlara başvurulmalı ve yerleşme şartları sağlanmalıdır.