Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını sağlamak amacıyla yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercih işlemleri yakın zamanda başlayacak. Geçtiğimiz gün 2016-1 tercih işlemleri sona erdi. Artık EKPSS tercih işlemlerine odaklanılacak. Önümüzdeki günler içinde Devlet Personel Başkanlığı (DPB)’nca tercih robotu ve kadrolar açıklanacaktır.

2016-1 KPSS Tercih işlemlerinin sona erdiği günlerde engelli memur adaylarının akıllarındaki yeni bir soru, 2016 EKPSS tercih işlemleri ne Zaman başlayacak?

ekpss ile ilgili görsel sonucu

Kura ile atama hakkına sahip adayların beklediği tercih işlemleri hakkında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin resmi web sayfasında bulunan sınav takvimine göre 2016/EKPSS Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemi için tercihler 13 Temmuz 2016 tarihinde başlayacak ve adaylar 22 Temmuz 2016 tarihinde sona erecek.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Yerleştirme İşlemleri için Kadro Dağılımı Açıklandı

Engelli adayları başvurularını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr aracılığı ile yapılacak. İlkokul ve ortaokul seviyesinde toplam bin 220, orta öğretim seviyesinde 2 bin 514, önlisans seviyesinde bin 340 kişi ve lisans seviyesinde bin 39 kişi alınacak. Yani toplam 6 bin 113 engelli memur alımı yapılacak.