Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını sağlamak amacıyla yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercih işlemleri yakın zamanda başlayacak. Geçtiğimiz gün 2016-1 tercih işlemleri sona erdi. Artık EKPSS tercih işlemlerine odaklanılacak. Önümüzdeki günler içinde Devlet Personel Başkanlığı (DPB)’nca tercih robotu ve kadrolar açıklanacaktır.

2016-1 KPSS Tercih işlemlerinin sona erdiği günlerde engelli memur adaylarının akıllarındaki yeni bir soru, 2016 EKPSS tercih işlemleri ne Zaman başlayacak?

ekpss ile ilgili görsel sonucu

Kura ile atama hakkına sahip adayların beklediği tercih işlemleri hakkında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin resmi web sayfasında bulunan sınav takvimine göre 2016/EKPSS Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemi için tercihler 13 Temmuz 2016 tarihinde başlayacak ve adaylar 22 Temmuz 2016 tarihinde sona erecek.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Yerleştirme İşlemleri için Kadro Dağılımı Açıklandı

Engelli adayları başvurularını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr aracılığı ile yapılacak. İlkokul ve ortaokul seviyesinde toplam bin 220, orta öğretim seviyesinde 2 bin 514, önlisans seviyesinde bin 340 kişi ve lisans seviyesinde bin 39 kişi alınacak. Yani toplam 6 bin 113 engelli memur alımı yapılacak.