Son Yazılar

<strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj

Endüstri Meslek Lisesi kantin işletmecisi Mustafa Erbek, Dünya Engelliler Merkezi öncülüğünde başlatılan mavi kapak toplama kampanyasından haberdar olunca engellilere destek olmaya karar verdi. Kampanya ile engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılandığını duyduktan sonra bireysel olarak mavi kapak biriktirmeye başladığını belirten Erbek, bu çabasında yeterince kapak toplayamadığını görünce her gün iç içe olduğu öğrencileri de bu yönde teşvik etmek istemiş. Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği kampanyanın ilk gününde 1000 kapak toplanmış.

“İnsan olarak hepimizin sosyal görevleri var.” diyen Erbek, kampanyayı da kantinin camlarına astığı ilanlarla duyuruyor. Öğrencilerin kampanyaya gösterdiği ilgiden memnun olduğunu belirtiyor. “Sağ olsunlar, yoğun ilgi gösteriyorlar. Amacımız burada sosyal yardımlaşmayı sağlayarak engelli bir kardeşimize yardımda bulunmak ve yardımseverlik bilincini öğrencilerimize aşılamak. Bunu diğer okullar da hayata geçirebilir.” diyor.

Risale Haber