Son Yazılar

Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida Omurilik felci tedavisinde Epidural Stimulation Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Endüstri Meslek Lisesi kantin işletmecisi Mustafa Erbek, Dünya Engelliler Merkezi öncülüğünde başlatılan mavi kapak toplama kampanyasından haberdar olunca engellilere destek olmaya karar verdi. Kampanya ile engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılandığını duyduktan sonra bireysel olarak mavi kapak biriktirmeye başladığını belirten Erbek, bu çabasında yeterince kapak toplayamadığını görünce her gün iç içe olduğu öğrencileri de bu yönde teşvik etmek istemiş. Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği kampanyanın ilk gününde 1000 kapak toplanmış.

“İnsan olarak hepimizin sosyal görevleri var.” diyen Erbek, kampanyayı da kantinin camlarına astığı ilanlarla duyuruyor. Öğrencilerin kampanyaya gösterdiği ilgiden memnun olduğunu belirtiyor. “Sağ olsunlar, yoğun ilgi gösteriyorlar. Amacımız burada sosyal yardımlaşmayı sağlayarak engelli bir kardeşimize yardımda bulunmak ve yardımseverlik bilincini öğrencilerimize aşılamak. Bunu diğer okullar da hayata geçirebilir.” diyor.

Risale Haber