Son Yazılar

<strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj

Bağcılar Belediyesi Engelliler Meclisi Engelliler için bir program düzenledi. Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen Programa, Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk’ün yanı sıra çok sayıda engelli ve engelli yakını katıldı.

Programın açılışında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, engellilere yönelik çalışmalarının onlara yönelik servis hizmetlerinin verilmesi ile başladığını hatırlattı. Daha sonra Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nin açıldığını söyleyen Çağırıcı, son hizmetin ise Engelliler Sarayı olduğunu ifade etti. Engelli engelsiz ayrımı yapmadıklarını ve bütün çalışmalara engellilerin de katıldığını belirten Çağırıcı, “En güzel hizmetin başında insana yapılan hizmet geliyor” dedi.

Engelliler Spor Kulübünü kurduklarını ve başarılı sporcular yetiştiğine dikkat çeken Çağırıcı, “Bu yıl 52 yıllık Engelli Paralimpik Olimpiyatları tarihinde ilk defa atletizm branşında ülkemizi iki Bağcılar Belediyemiz sporcusu kız kardeşimiz temsil edecek” diye konuştu.

Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul da yaptığı konuşmada, “Sizlerin heyecanıyla dopdoluyuz. Yılın 365 gününde her vesileyle sizlerle birlikteyiz. Ben Belediye Başkanımızı gerçekten engellilere yönelik projelerinden dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk de yaptığı konuşmada Ak Parti Hükümeti döneminde engellilere Türkiye’de engellilere bakışın değiştiğine değindi. “Engelli kardeşlerimizi ötekileştiren, eve hapseden anlayış terk edildi” diyen Öztürk, “Hükümetimizin yaptığı çalışmalarla bunu artık geride bıraktık” dedi.

“ABESE SURESİ ENGELLİLERİN MADALYASIDIR”

Program kapsamında konferans veren İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, İslam dininin engellilere nasıl baktığını anlattı. Abese Suresi’nin nasıl nazil olduğunu anlatan Döngeloğlu, “Abese Suresi Kuran-ı Kerim’de engelliler için madalya gibidir” dedi.

Haberler