Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Anne ile zihinsel engelli kızı aynı anda kalp krizinden öldü

ada

ADANA’da kalp rahatsızlığı olan 78 yaşındaki Gezer Şahbaz ile zihinsel engelli kızı 48 yaşındaki Hayriye Şahbaz, aynı anda geçirdikleri kalp krizi sonucu öldü. Aynı evin farklı odalarda ölen anne ile kızının cenazeleri yan yana toprağa verilirken; Songül Geçer annesinin “Allah’ım kızımı bensiz bırakma benim canımı kızımla birlikte al” duasının kabul olduğunu söyledi.

Merkez Seyhan İlçesi Levent Mahallesi’nde oturan Gezer Şahbaz, geçen yıl kalp yetmezliği nedeniyle bir süre önce ameliyat oldu. Birlikte yaşadığı zihinsel engelli kızı Hayriye Şahbaz da aynı dönem kalp kapakçığındaki şikayeti nedeniyle bir süre hastanede tedavi oldu. Bir süre sonra anne Şahbaz ilerleyen yaşına ve kalp rahatsızlığına bağlı olarak yatağa düştü.

Gezer Şahbaz’ın rahatsızlığı ilerleyince diğer kızı Songül Geçer eve gelip hem annesine hem de engelli kardeşine bakmaya başladı. 30 Mart’ta Songül Geçer, ev işlerini yaparken annesini hareketsiz halde olduğunu görünce sağlık ekiplerine haber verdi. Bu sırada Songül Geçer, diğer odaya gittiğinde kız kardeşi Hayriye Şahbaz’ı da kendinden geçmiş vaziyette buldu. Eve gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği anne ile kızının öldüğü belirlendi. Kalp krizi sonucu öldüğü belirlenen anne ile kızının cenazeleri Buruk Mezarlığı’nda yan yana açılan mezarlarda toprağa verildi.

AYNI SANİYEDE ÖLDÜLER

Gezer Şahbaz’ın kızı Songül Geçer, annesi rahatsızlandığı için evine geldiğini belirterek, “Bir ara annemi kontrol ettiğimde sabit bir şekilde tavana bakıyordu. Öldüğünü anladım aynı anda diğer odadaki yakınlarım seslendi oraya gittiğimde kardeşimin de hareketsiz haldeydi. Son bir umutla sağlık ekiplerini çağırdı. Ancak ikisi de aynı anda hayatını kaybetmişti. Annem ve kız kardeşim aynı anda değil aynı saniyede hayatını kaybetti. Bu bir mucize” dedi.

“ANNEMİN DUASI KABUL OLDU”

Kız kardeşinin zihinsel engelli olduğu için annesinin onun üzerine titrediğini ve bakımını kimseye bırakmadığını anlatan Geçer, “Annem sürekli oruç tutar ve Allah’a dua ederdi. Annem kızıyla aynı anda ölmek ister bunun için dua ederdi. ’Allah’ım kızımı benimle birlikte al onu kimseye muhtaç etme’ derdi. Bu gerçek oldu annemin duası kabul oldu. Ne kadar içten dua ettiyse kabul oldu. Annem ve kız kardeşim birlikte öldü” diye konuştu.

Vatan