Son Yazılar

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar Engellilerin İş Bulma Zorlukları Kamu ve Özel Alanlarda Engellilere Uygun Erişim Sorunları Dil Eğitimi Artık Engelsiz: Yenilikçi Uygulama ile Uzaktan Türkçe Öğreterek Para Kazanın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz Engelliler İçin Yapılan İcatlar: Engelleri Aşan Teknolojinin Zaferi Engellilerin Yalnızlık Sorunsalı: İçsel Mücadele ve Toplumsal Katılım Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

İZMİR’de, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından meydanlara çıkan İzmirlilere demokrasi nöbetinin 13’üncü gününde engelli vatandaşlarda destek verdi.

'Demokrasi Nöbeti'ne engelli vatandaşlardan destek

Tekerlekli sandalyeyle hareket eden Enes Yaradanakul, “Eğer tanklar İzmir’de de sokaklara çıksaydı, engelli arabamla tankın önüne geçerdim” dedi.
Fethulahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz gecesi bulunduğu darbe girişiminden sonra İzmirlilerin Konak Meydanı’ndaki demokrasi nöbeti 13’üncü gününde de sürüyor.

‘Demokrasi Nöbeti’ne engelli vatandaşlardan destek

Ellerindeki Türk bayraklarıyla günlerdir meydana gelerek darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, ABD’nin gayrimeşru çocukları FETÖ ve yandaşları”, “Bizi yıkmaya gücünüz, yıkılmadığımızı görmeye ömrünüz yetmez” pankartları açtı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek viçin günlerdir Konak Meydanı’na geldiğini belirten engelli vatandaş Enes Yaradanakul, “Eğer tanklar İzmir’de de sokaklara çıksaydı, engelli arabamla tankın önüne geçerdim” dedi. Bir diğer engeli Hakan Aydın ise, “Burası bizim vatanımız, sonuçta burası Türkiye. Yarın öbür gün tekrar herhangi bir şey olursa yine aynı şekilde biz millet olarak yine sokaklara döküleceğiz” diye konuştu.