Son Yazılar

Fildişi Tesbihler OKB’nin Tedavisi: İlaçlar ve Psikoterapi Seçenekleri 2024 Mart evde bakım aylıkları ödemeleri ! Engelli Bireylerin Gelecek Endişeleri ve Umutları Engelli Dostu Mekanlar Nasıl Olmalı? Engellilere Uygun Şehir Planlaması: Merdivenli Alanlarda İyileştirmeler Rüyada Tekerlekli Sandalye Görmek Ne Anlama Gelir? Medyum Okşan Şizofreni Belirtileri: Farkındalık ve Destek Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki down sendromlu Petek Kurtuluş, 62 yaşındaki bedensel engelli annesinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor; evi temizliyor, yemek yapıyor, kedilere bakıyor.

Üç çocuk annesi olduğunu belirten Dicle Gümüş, “Doğuştan kalça kemiğimde sorun var. Evde dikiş nakış işleriyle geçimimi sağladım. Petek’in eğitimi için Denizli’ye geldik, liseden mezun oldu. Bende yıllar içinde tekerlekli sandalyeye bağımlı hale geldim. Petek bana can yoldaşı oluyor. Müzik dinlemeyi çok seviyor, bana şarkılar söyler” diye konuştu. Petek ise “Annem benim canım, birtanem. Onu hiç kırmak istemiyorum. Her zaman onun yanında olacağım” dedi.