Engelli Aysun ve Yamaç Paraşütü

Eren’in bu cesareti kendisini izleyenleri de hayran bırakırken, “Yürüyemezken uçmak çok daha anlamlı ve güzel” dedi.

Nallıhan Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığı’nın organizasyonu ile bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Nallıhan Uluslararası Tapduk Emre’yi Anma ve İğne Oyaları Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında yamaç paraşütü etkinliği de düzenlendi. Türk Hava Kurumu ile yamaç paraşütü grupları, Nallıhan’ın en yüksek tepesinde yamaç parüşütü gösterilerinde bulundu. Geçirdiği kaza sonucu yürüyemeyip, tekerlekli sandalyeye mahkum kalan 28 yaşındaki Aysun Eren de uçmak istediğini söyledi. Çalışamayan engelli Aysun Eren’in bu cesareti, kendisini izleyenleri hayran bıraktı.

Aysun, Nallıhan’ın yamaç paraşütüne en uygun yüksek tepesinden uçuş ekibi öğretmeni nezaretinde birlikte uçmanın keyfini ve heyecanını yaşarken, engellilerin önündeki bir engeli daha kaldırdığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Aysun Eren, “Yürüyemezken uçmak çok daha anlamlı ve güzel. Ayrıca yaşadığım yeri uçarak değişik bir açıdan görmek ayrı bir duygu. Bu duyguyu herkesin yaşamasını öneriyorum” dedi.

Kendisine bu imkanı tanıyanlara teşekkür eden Eren, “Uçmayı çok sevdim. Önümüzdeki yılda düzenlenecek yamaç paraşütü etkinliklerinde yine uçmak istiyorum ve diğer engelli arkadaşlarımı da uçmaya davet ediyorum” dedi.

Haberler