Engelli Sanatçı Arzen’i Dinlemeye Çok Sayıda Engelli Geldi.

Van Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Van Gölü Kültür Sanat ve Doğa festivali kapsamında dün gece İskele sahili Yaşar Kemal Parkında bir konser verildi.

Konserde gençlerin Kemençe eşliğinde Şemamê ve Bablekan oynaması ilginç görüntülere sahne oldu.

Van Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Van Gölü Kültür Sanat ve Doğa festivali kapsamında dün gece İskele sahili Yaşar Kemal Parkında bir konser verildi. Konserde gençlerin Kemençe eşliğinde Şemamê ve Bablekan oynaması ilginç görüntülere sahne oldu.

 Van Gölü Kültür Sanat ve Doğa festivali kapsamında dün gece İskele sahili Yaşar Kemal Parkında ‘Sivas Katliamında yaşamını yitirenler anasına’ Laz grup Nena, Mersin MKM grubu Mahabad ve sanatçı Yücel Arzen bir konser verdi. Van Milletvekili Özdal Üçer, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, BDP il Başkanı Cüneyt Caniş’in de yer aldığı konsere binlerce kişi katıldı. Konserde ilk olarak Laz grup NENA sahne aldı. Söylediği bir birinden güzel parçalara eşlik eden binlerce kişi doyasıya eğelendi.

Nena grubunun kemençesine Şemamê ve Bablekan’la halaya duran binler, ilginç görüntüler oluşturdu.  Nena solisti ‘Buraya aynı çatı altında kendi renklerimizle kemençe çalmaya ve sizinle kucaklaşmaya geldik” sözleri büyük alkış alırken, Nena’dan sonra sahneyi Mersin MKM grubu Mahabad aldı.. Mahabad Hozan Serhad, Şiwan Perver ve bir çok sanatçıdan eserler okurken, çalınan hareketli parçalara yüzlerce kişi sloganlarla eşlik etti.

Son olarak sahneye çıkan sanatçı Yücel Arzen ‘Navê te çîye’ şarkısı ile konserine başlayarak herkesin nüfus cüzdanlarını şarkı boyunca havada tutmasını istedi. Arzen’in bu istemine binlerce kişi tarafından aynı anda karşılık verildi. Engelli bir sanatçı olan Arzen’i dinlemeye çok sayıda Engelli vatandaşta dinlemeye geldi.

Arzen, gecenin geç saatlerine kadar Sivas Katliamında hayatını kaybedenler anısına şarkılar söyledi. Kitlenin ‘Tamara tamara’ sloganı atması üzerine Arzen’de Tamara şarkısını seslendirdi. Konser bitiminde sahneden ilgi nedeniyle inemeyen Arzen Nazlıcan şarkısını bir kez daha okudu. Van’ın kendisi için önemli bir yer olduğun belirten Arzen ayrıca Kürtçe şarkılarda okudu.

Vatan

Bir cevap yazın