Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

Çorum Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlatılan ‘Sorumluluklarımla Büyüyorum’ projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylerde bulunan tüm ilkokullarda Aralık ayında ‘Sevgiye Engel Yoktur’ temalı çeşitli etkinliklerle projeye 3 bin 107 ilkokul öğrencisi katılım sağladı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Küçük yaşlarda öğrencilerin toplum problemlerine duyarlı olmaları, sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği ‘Sorumluluklarımla Büyüyorum’ projesinde ilkokullarda Aralık ayı boyunca ‘Sevgiye Engel Yoktur’ teması işlendi. Okul panolarında yer verilen çalışmalarda ‘Sevgiye Engel Yoktur’ teması farklı yönleriyle ortaya konuldu. Engellilik konusunda öğrencilerimizin sosyal duyarlılıklarını arttırmak, engelli bireylerimizi topluma kazandırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak için çıktığımız yolda, yapılan etkinliklerle duygudaşlık ve gönüllülük bilinci oluşturularak konuyla ilgili çalışmalar yürütüldü” dedi.

Akıllarımızdaki engelleri kaldırmadan diğerleştirmenin ötesine geçemeyiz diyen Eryiğit, “Duyarlı ve mutlu bir cemiyet için manili yurttaşlarımızın manilerini mani olarak görmeden, onları cemiyet içine kabul etmeli ve onlara her zaman takviyeci olmalıyız. Bu doğrultuda Aralık ayında hazırladığımız ‘Sevgiye Mani Yoktur’ temalı muhtelif aktifliklerle çocuklarda farkındalık yaratmayı amaçlamış bulunmaktayız.

Tüm ilkokullar, talebelerimizin projede faal misyon almalarını sağlayarak ailelerin katılımcı olmaları noktasında teşvik edici faaliyetler tasarladı. Emelimiz iyi misalleri paylaşarak, yaygınlaştırmak” diye konuştu.