Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

Bir yıl süreli olarak hazırlanan proje 600 engelli için e-ticaret sektöründe iş umudu taşıyor. E-Ticaret eğitimini tamamlayan ortopedik, görme, süreğen, işitme-konuşma engelli katılımcılar hedefleri doğrultusunda girişimci olma veya kurumsal e-ticaret firmalarında istihdam edilme fırsatı yakalıyorlar.

Proje kapsamanında Türkiye Beyazay Derneği, e-ticaret eğitimini tamamlayan engellilerin istihdam edilmeleri için projeye destek veren ETİD(elektronik ticaret işletmecileri derneği) ile Kobiler için bir konferans düzenliyor.

28 Mart Çarşamba günü saat 10:00-12:30 arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi’ nde düzenlenecek konferansın konusu “E-ticaret’ in kobiler için yarattığı Yeni Fırsatlar, e-ticaretin son dönem gelişmeleri, işini İnternete taşımak isteyenler için E-Ticaret”. Programda işini e-ticarette büyüten gittigidiyor, ejoya ve e-bebek e-ticaret girişimciliklerini, deneyimlerini kobilerle paylaşacaklar.

Düzenleyen : ETİD(elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği) & Türkiye Beyazay Derneği

Tarih : 28 Mart Çarşamba

Saat : 10:00-12:30

Yer : İstanbul Ticaret Üniversitesi Kampüsü Prof. Dr. İsmail Özaslan Konferans Salonu

(eski İTO binası)

Konferans Başlığı : Kobiler için engelsiz e-ticaret

E-ticaret’ in kobiler için yarattığı Yeni Fırsatlar, e-ticaretin son dönem gelişmeleri, işini İnternete taşımak isteyenler için E-Ticaret

Konferans İçeriği : Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen EE-Ticaret(Engelsiz e-ticaret) projesi ile 600 engelliye e-ticaret sektöründe iş fırsatı sağlanması.

Engellilere iş umudu olan bu proje kapsamında e-ticaret ve kobi buluşmasında; e-ticaretin gelişmeleri, ticaret hayatına getirdiği yenilikler, işini internete taşımak isteyen kobiler için, işini internette büyüten kobilerden başarı hikayeleri ile bu alandaki fırsatlar anlatılıyor.

Program

09:30- Kayıt

10:00 – Açılış Konuşması/ Beyazay Der. Yön. Krl. Bşk.

10:30 – Açılış Konuşması/ ETİD Yön. Krl. Bşk

11:00 – Pazaryerleri Aracılığı ile İnternette Yerinizi Alın

Gittigidiyor.com Genel Müdürü Cenk Angın

Pazaryerleri aracılığı ile ürünlerinizi internet üzerinden kolayca satışa sunarak, farklı satış kanalları oluşturma

Soru-Cevap

11:15- 11:30 dakika Kahve Arası

11:30- E-ticaret Kobiler için Yeni İş Alanları Yaratıyor, Kobiler için E-ticaret Tedarikçiliği

Ejoya.com Kurucu Ortakları Ali Doğrusözlü- Mert Doğrusözlü

Son iki yılda yeni bir model olarak karşımıza çıkan Private Shopping ( Özel Alışveriş Siteleri) ile kobiler güçlü e-ticaret tedarikçileri haline gelirken, bu siteler aracılığı ile günde 10 binlere varan satış rakamları elde ediyorlar.

Soru-Cevap

12:00 – İçimizden Çıkan Başarı Öyküleri- İhtiyacımız Olan Biraz Girişimci Ruh

Ebebek.com- Kurucu/Genel Müdürü Halil Erdoğmuş

2001 yılında Türkiye’de bulunmadığı için yurt dışındaki Bebek sitelerini yakından takip ederek, “neden ben de böyle bir siteyi Türkiye’de kurmuyorum” diye yola çıkan E-bebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, bugün ayda 1.4 milyon kez tıklanan, 19 mağazaya ve 54 milyon TL ciroya ulaşan ebebek.com’un öyküsünü anlatıyor.

Haberler