Son Yazılar

Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida Omurilik felci tedavisinde Epidural Stimulation Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Çok eski zamanları incelersek ilk baskılı etiketler bundan yüzyıllar önce dokuma kumaş balyaları için kullanıldığı söylenmektedir.  Etiket en verimli bir şekilde ilaç, medikal sektöründe şişelerin üzerinde içeriğini ve amacını anlatmak amaçlı olarak kullanılmıştır. Ayrıca birçok sektörel alanda da kullanımı yaygındır.

Etiket bir ürün üzerinde o ürünün ne amaçlı ve nasıl kullanıldığını, fiyatının, ağırlığının ve buna benzer detayların ayrıntılarıyla belirtildiği genellikle kağıt ve yapışkan malzemelerdir. Günümüzde birçok teknolojik etiket çeşitleri üretimi, stoklamayı ve satışı kolaylaştırma, firmanın ön planda, rekabet piyasasında prestijli olması amacıyla kullanılmaktadır.