Google Adwords Reklam Verme

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Dünyanın teknoloji devi olan ve bugüne kadar Android, Google Glass gibi pek çok yeniliğe imza atan Google her alanda olduğu gibi reklam alanında da faaliyet gösteriyor. Google internetin artık milyarlarca insan tarafından kullanıldığı ve bu sayının her geçen gün arttığının farkında olarak internetin yeni iş olanakları ve fırsatlar sunması için Adwords hizmetini devreye soktu.

Normal olarak Google üzerinden arama yaptığınız zaman karşınıza milyonlarca sonuç çıkar. Milyonlarca sonucun çıkması demek arama yaptığınız konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz milyonlarca site var demektir. Böylesine büyük arama hacimlerinin ortaya çıkmasına bağlı olarak bazıları ilk sayfalarda en üst sıralarda yer alırken bazıları da son sayfalarda ve son sıralarda yer alacaktır.

Adwords ise bu kalabalık ortamdan sıyrılıp kendinize ilk sayfalarda yer edinmeniz için büyük olanaklar sunuyor. Bu özelliği sayesinde Google Adwords reklam verme olarak adlandırılır. Adwords hizmetinden faydalanmanın önemini anlamanız için şu istatistiki bilgiyi öğrenmenizde fayda var. Ülkemiz internet kullanıcıların % 90’lık kısmı arama motoru olarak Google’yi tercih ediyor ve yine Google’yi tercih eden kullanıcıların % 95’lik bir kısmı arama yaptıkları konuyla karşılarına çıkan yüzlerce sayfadan sadece ilk sayfadaki siteleri ziyaret ediyorlar.

Bu nedenle ticari sitelerin ilk sayfalarda yer almaları kar etmeleri açısında oldukça önemli. Ancak milyonlarca sitenin bulunduğu bir yerde ilk sayfalara hatta en üst sıralarda nasıl çıkılır? İşte tam burada Google Adwords reklam verme hizmeti devreye giriyor. Google Adwords yine herhangi bir kelime ile ilgili arama yaptığınız da karşınıza çıkan en üst sırada belirgin şekilde yer alan siteler ve sağ tarafta da yine belirgin olarak yer alan sitelerin olduğu bir bölümdür.

Adwors kullanarak buralara kısa zamanda ulaşabilir ve herhangi milyonlarca insanın kullandığı Google’de ilk olarak sizin siteniz insanları karşılayabilir. Bu durumda da doğal olarak hem satış hacminizi hem de kar oranınız artarak büyüyecek.

Bizi Destekleyenler: evden eve nakliyat