Son Yazılar

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar Engellilerin İş Bulma Zorlukları Kamu ve Özel Alanlarda Engellilere Uygun Erişim Sorunları Dil Eğitimi Artık Engelsiz: Yenilikçi Uygulama ile Uzaktan Türkçe Öğreterek Para Kazanın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz Engelliler İçin Yapılan İcatlar: Engelleri Aşan Teknolojinin Zaferi Engellilerin Yalnızlık Sorunsalı: İçsel Mücadele ve Toplumsal Katılım Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Merhaba sevgili okurlarımız size çok zorlu yaşantısına rağmen bütün zorlukların üstesinden gelen özel bir insandan bahsedeceğiz.

Gabe Adams, kolları ve bacaklar olmadan doğdu ve hanhart sendromu adı verilen nadir bir hastalıktan muzdarip, ancak bu onu dans etmesini engellemiyor.

Hayatının çoğunu tekerlekli sandalyede geçirdikten sonra Davis Lisesi’ndeki dans ekibine katılmaya karar verdi . Cuma gecesi basketbol maçında devre arası boyunca, tüm okulun önünde sahne aldı. Gabe, sakatlık kelimesini utandırırken Cheers çaldı. “Kendime ve başkalarına, kendime tekerlekli sandalyedeki bir çocuktan daha fazlası olduğunu kanıtlamak istedim,” dedi. Haftada üç gün, üç saatten fazla süren uygulamalarla dans ekibi kolay bir iş değildir. Ancak takım arkadaşı Alexis Delahunty, Gabe’nin bunu kolaylaştırdığını söylüyor.

Delahunty, “Bunu kollarım ve bacaklarım olmadan yapmayı hayal bile edemiyorum. Çok ilham verici. Sadece inanılmaz.” Dedi. Dans öğretmeni Kim King, Gabe’nin takıma çok fazla neşe getirdiğini ve hepsini daha çok çalışmaya ittiğini söylüyor. “Onu gördüklerinde, giyinmenin ne kadar zor olduğunu, sandalyesine girip çıkmanın ne kadar zor olduğunu anlamıyorlar, ama Gabe her şeyi kendi başına yapıyor,” dedi King. Gabe’nin babası Ron Adams, Gabe’nin her zaman kendini zorladığını ve her zorluğu adım adım geçtiğini söylüyor.