Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

MUĞLA’nın Datça İlçesi’nde, yürüme engelli 16 yaşındaki Mehmet Ali Şimşek hayalindeki akülü tekerlekli sandalyeye kavuştu.

Mehmet Ali'nin hayali gerçek oldu

Datça Engelim Olmayın Derneği’ne bir hayırseverin bağışladığı 4 bin 900 TL değerindeki akülü tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahibi 16 yaşındaki Mehmet Ali Şimşek’e verildi. Ailesi tarafından yeni sandalyesine oturtulan Mehmet Ali Şimşek’in en büyük yardımcısı kendisi gibi ortopedik engelli olan 52 yaşındaki Ömer Hakan Babacan oldu. Akülü olan ve joystick ile kumanda edilen tekerlekli sandalyenin nasıl kullanılacağını en ince ayrıntısına kadar anlatan Babacan, daha sonra Mehmet Ali Şimşek’e eşlik ederek bir süre onunla dolaştı. Yeni sandalyesinde mutlu olan Şimşek, artık kimseye muhtaç olmadan istediği yere gidebileceğini söyledi.

Engelim Olmayın Derneği Başkanı Dilek Dündar, akülü ve joystick ile kumanda edilebilen tekerlekli sandalyelerin özellikle kas hastaları için önemli olduğunu belirterek, “Sadece bir dokunuş ile aracın hareket ediyor olması, engelli arkadaşlarımız için büyük kolaylık sağlıyor. Halen iki engelli arkadaşımızın daha bu tür arabaya ihtiyacı var. Derneğimize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla),(DHA)