Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

Çankaya Belediyesince uygulamaya koyulan “Şanslı Engel Tanımaz” projesi kapsamında engelli öğrenciler, haftada bir gün barınaktaki sahipsiz yavru köpeklerin beslenmesini, bakımını, temizliğini üstlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, engelli öğrencilerin, bir canlının bakımını üstlenerek sorumluluk becerilerini geliştirmelerinin, dikkatlerini belirli bir noktada toplamalarının sağlanması ve ekip çalışmasını öğrenmeleri amacıyla uygulamaya koyulan “Şanslı Engel Tanımaz” projesi kapsamında, Şehit Polis Fehmi Şahin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Yavru Sahiplenme (YAVSA) bölümünde kalan yavru köpeklerin bakımıyla ilgilenecek.

Engellilerin, el, göz, psikomotor ve zihinsel gelişim alanlarının desteklenmesinin yanı sıra engellilerin empati ve iletişim kurma becerilerinin geliştirilmesini sağlayacak projeyle engelli öğrenciler, haftada bir gün birimde bulunan yavru köpeklerin beslenmesi, bakımı, temizliği gibi işlerden sorumlu olacak.

Proje, uzman veterinerlerin gözetiminde yürütülecek.