Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Buca Müftülüğü’nce işitme engellilere yönelik açılan Türkiye’nin “ilk işitme engelli Kur’an kursu”nu tamamlayan engelliler, sertifikasını aldı.

Buca Müftülüğü, Buca Belediyesi Düğün Salonu’nda engelliler için iftar düzenledi.

Çeşitli ilçelerden 250 engellinin katıldığı iftara, din görevlileri ilahiler seslendirdi.

İftar sonrası konuşan İlçe Müftüsü Adem Gülmek, işitme engellilerin din hizmetlerinden daha iyi yararlanması amacıyla açtıkları kursa katılan 50 kişinin, kursu başarıyla tamamladığını söyledi.

İşitme engellilerin için Ocak ayında Kur’an-ı Kerim’i kursu açtıklarını hatırlatan Gülmek, “Türkiye’nin ilk işitme engelli Kur’an kursu için din görevlilerimiz işaret dili eğitimi aldı. Zor bir işi başardılar. Kursumuzu sürdüreceğiz” diye konuştu.

Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi.

Haberler