Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Buca Müftülüğü’nce işitme engellilere yönelik açılan Türkiye’nin “ilk işitme engelli Kur’an kursu”nu tamamlayan engelliler, sertifikasını aldı.

Buca Müftülüğü, Buca Belediyesi Düğün Salonu’nda engelliler için iftar düzenledi.

Çeşitli ilçelerden 250 engellinin katıldığı iftara, din görevlileri ilahiler seslendirdi.

İftar sonrası konuşan İlçe Müftüsü Adem Gülmek, işitme engellilerin din hizmetlerinden daha iyi yararlanması amacıyla açtıkları kursa katılan 50 kişinin, kursu başarıyla tamamladığını söyledi.

İşitme engellilerin için Ocak ayında Kur’an-ı Kerim’i kursu açtıklarını hatırlatan Gülmek, “Türkiye’nin ilk işitme engelli Kur’an kursu için din görevlilerimiz işaret dili eğitimi aldı. Zor bir işi başardılar. Kursumuzu sürdüreceğiz” diye konuştu.

Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi.

Haberler