Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Geçtiğimiz hafta bir dizi oyuncusunun gribe bağlı kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi sonucunda sanatçının maddi imkanları ve sigortası olmadığından doktora başvuramadığı haberleri basında yer almıştır. Bu gelişme üzerine Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Eraydın açıklama yapma gereği duymuştur! AHEF Başkanı Dr. Hasan Eraydın’ın açıklaması aşağıda yer almaktadır!

 

Geçtiğimiz hafta gündeme damga vuran olaylardan biri oyuncu Erkan Aydoğan Oflu’nun genç yaşta yaşama veda etmesi olmuştur. Oyuncunun ölümünün ardından, gribe bağlı kalp krizi geçiren sanatçının maddi imkansızlıklar nedeniyle doktora başvurmaması basına yansımıştır. Bu gelişme üzerine halkımızı bilgilendirmek amacıyla Aile Hekimliği Hizmeti ile ilgili açıklama yapma gereği hissetmiş bulunuyoruz.

 

Çok özel durumlar hariç sadece Aile Sağlığı Merkezlerinde verilen Aile Hekimliği Hizmeti tamamen ücretsizdir. Aile hekimliğinde ücretlendirme kesinlikle söz konusu değildir. Hiçbir sosyal güvenceniz olmasa bile aile hekimliğinin verdiği hizmetlerden ücretsiz yararlanırsınız. Aile Sağlığı Merkezlerinde mevcut ya da kurulacak laboratuarlarda yapılan ya da merkezi laboratuarlara yollanan tetkiklerden ücret ödenmesi söz konusu değildir.

 

Aile hekiminizi öğrenmek için bulunduğunuz ilin sağlık müdürlüğü ya da il aile hekimliği derneği sitelerindeki ilgili bölümlerine girmeniz yeterlidir. Sağlık bakanlığının da http://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/ adresinden aile hekiminize ulaşabilirsiniz. Lütfen bunun dışında kendini bu şeklide tanıtan kişilere itibar etmeyiniz.