Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Cilt bakım ürünlerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar ciltlerine iyi gelecek bitkisel çözümler aramaya başlamıştır. Özellikle ilerleyen yaşlarda ciltlerde kendini belli eden kırışıklıklar, yaralar ve çatlakların tedavi edilmesinde argan yağı gibi doğal yollar denenebilir. Sadece Fas’ta yetişen bir ağacın meyvelerinden elde edilebilen bu yağ cilt, tırnak ve saç bakımında birçok araştırma sonucuna göre oldukça başarılı bir araçtır. Bu başarıyı zeytinyağından %200 daha fazla E vitaminine sahip olmasına borçludur.

alasArgan ağacının meyvesinin çeşitli süreçlerden geçirilmesiyle elde edilen argan yağı faydaları göz önünde bulundurulduğunda alternatif tıpın uygulandığı sağlıklı yöntemlerden biri olarak düşünülebilir. Yaraların dezenfekte edilip iyileşmesini sağlar ve nemlendirici özelliğinden dolayı cildi güneş ışınlarına karşı korur ve kurumadan kaynaklanacak çatlakların oluşmasını engeller. Orta yaş ve üzeri grupların daha çok tercih ettiği yağ göz torbalarının, hamilelikten sonra oluşan çatlakların ve oluşabilecek sarkmaların tedavisinde kullanılabilecek doğal bir yoldur. Fakat bu yağ kullanılırken uygulanan cildin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Tırnak kırılmaları, cilt kurumaları, kolesterol, sivilce gibi sağlık sorunlarında olduğu gibi bu yağın saç bakım ürünleri içinde kullanıldığında da başarılı sonuçlar elde ettiği görülmüştür. Saç köklerini besler ve saçı güçlendirerek kırılmadan kaynaklanan dökülmeleri engeller. Saç derisinin güçlenmesini sağlayıp kepek sorununa da çözüm getirmesinin yanında saça doğal parlaklığını geri kazandırır.