Son Yazılar

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar Engellilerin İş Bulma Zorlukları Kamu ve Özel Alanlarda Engellilere Uygun Erişim Sorunları Dil Eğitimi Artık Engelsiz: Yenilikçi Uygulama ile Uzaktan Türkçe Öğreterek Para Kazanın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz Engelliler İçin Yapılan İcatlar: Engelleri Aşan Teknolojinin Zaferi Engellilerin Yalnızlık Sorunsalı: İçsel Mücadele ve Toplumsal Katılım Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Cilt bakım ürünlerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar ciltlerine iyi gelecek bitkisel çözümler aramaya başlamıştır. Özellikle ilerleyen yaşlarda ciltlerde kendini belli eden kırışıklıklar, yaralar ve çatlakların tedavi edilmesinde argan yağı gibi doğal yollar denenebilir. Sadece Fas’ta yetişen bir ağacın meyvelerinden elde edilebilen bu yağ cilt, tırnak ve saç bakımında birçok araştırma sonucuna göre oldukça başarılı bir araçtır. Bu başarıyı zeytinyağından %200 daha fazla E vitaminine sahip olmasına borçludur.

alasArgan ağacının meyvesinin çeşitli süreçlerden geçirilmesiyle elde edilen argan yağı faydaları göz önünde bulundurulduğunda alternatif tıpın uygulandığı sağlıklı yöntemlerden biri olarak düşünülebilir. Yaraların dezenfekte edilip iyileşmesini sağlar ve nemlendirici özelliğinden dolayı cildi güneş ışınlarına karşı korur ve kurumadan kaynaklanacak çatlakların oluşmasını engeller. Orta yaş ve üzeri grupların daha çok tercih ettiği yağ göz torbalarının, hamilelikten sonra oluşan çatlakların ve oluşabilecek sarkmaların tedavisinde kullanılabilecek doğal bir yoldur. Fakat bu yağ kullanılırken uygulanan cildin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Tırnak kırılmaları, cilt kurumaları, kolesterol, sivilce gibi sağlık sorunlarında olduğu gibi bu yağın saç bakım ürünleri içinde kullanıldığında da başarılı sonuçlar elde ettiği görülmüştür. Saç köklerini besler ve saçı güçlendirerek kırılmadan kaynaklanan dökülmeleri engeller. Saç derisinin güçlenmesini sağlayıp kepek sorununa da çözüm getirmesinin yanında saça doğal parlaklığını geri kazandırır.