Son Yazılar

Fildişi Tesbihler OKB’nin Tedavisi: İlaçlar ve Psikoterapi Seçenekleri 2024 Mart evde bakım aylıkları ödemeleri ! Engelli Bireylerin Gelecek Endişeleri ve Umutları Engelli Dostu Mekanlar Nasıl Olmalı? Engellilere Uygun Şehir Planlaması: Merdivenli Alanlarda İyileştirmeler Rüyada Tekerlekli Sandalye Görmek Ne Anlama Gelir? Medyum Okşan Şizofreni Belirtileri: Farkındalık ve Destek Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Doğru diyet listesi zayıflamak için en ideal yöntemdir. Zayıflamak için kullanılan yanlış yöntemler yerine doğru diyet listesini uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Eğer kısa sürede zayıflamak istiyorsanız, doğru diyet listesi uygulamanız şart. Uygulayacağınız şok diyetleri veya zayıflama haplarını, zayıflama çaylarını bir kenara bırakarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye özen göstermelisiniz.

İnternette dolaşan birçok yanlış diyet listeleri bulunuyor. Bu listeler size kilo verdirmekten çok kilo aldırıyor. Hatta metabolizmanızı zayıflatıyor. Aynı şekilde zayıflama çayları adı altında satılan çaylardan çok sağlıklı bitkisel çaylar içmeye özen gösterirseniz, daha sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğinizi unutmayın. Size önermek istediğimiz ürünleri ise buradan inceleyebilirsiniz.  https://www.dietto.net/dietto_kullanimi.php

Doğru Diyet Listesi İle Zayıflamak Mümkün

Doğru diyet listesi zayıflamanız için en ideal yöntemdir. Bu liste dışında hiçbir yöntemi uygulamamaya özen göstermelisiniz. Bununla birlikte günlük olarak egzersiz yapmalı ve mutlaka yeteri kadar sıvı almalısınız.

Doğru diyet listesi içerisinde hem protein hem kalsiyum ve karbonhidrat hem de vitamin içeren bir liste olmalıdır. Diyetinize kuru fasulye ve mercimek, nohut gibi bakliyatlar ekleyerek protein çeşitliliği sağlayabilirsiniz. Sağlıklı ve doğru bir diyet listesi içerisinde tüm besin gruplarını barındıran bir listedir. Örnek vermek gerekirse;

Sabah; 2 dilim tam buğday veya çavdar ekmeği, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim beyaz peynir, domates ve salatalık.

Ara öğün; bir porsiyon meyve

Öğle; ızgara et veya tavuk veya balık, yağsız salata

Ara öğün; 2 adet kuru kayısı 2 adet ceviz

Akşam; 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 4 yemek kaşığı bulgur pilavı, 4 yemek kaşığı yoğurt.

Örnekte görülen bir günlük liste doğru diyet listesidir. Bu liste her gün uygulanabilen bir listedir. Tercihe göre meyveler değiştirilebileceği gibi et ızgarada bir gün balık, bir gün ciğer bir gün ton balığı gibi çeşitlerle diyetinizi zenginleştirebilirsiniz. Aynı şekilde akşam yemeklerinde farklı sebze yemekleri tercih edebileceğiniz gibi öğünlerinizde mutlaka protein tüketmeye özen göstermelisiniz.

Doğru diyet listesi olarak bilinen bu liste ile beraber mutlaka egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz. Günde 40 dakika- 1 saat gibi tempolu yürüyüş yapabilirsiniz. Aynı zamanda ara öğünlerinizde mate çayı, kiraz sapı çayı, yeşil çay, beyaz çay gibi sağlıklı çaylar tüketebilirsiniz. Günlük sıvı tüketiminize de mutlaka özen göstermelisiniz. Unutmayın ki asla egzersiz yapmadan ve sıvı almadan zayıflayamazsınız. Doğru diyet listesi ile beraber günde 2 litre su tüketebilirsiniz. En çok izlenen videomuzu buradan izleyebilirsiniz.