Son Yazılar

Fildişi Tesbihler OKB’nin Tedavisi: İlaçlar ve Psikoterapi Seçenekleri 2024 Mart evde bakım aylıkları ödemeleri ! Engelli Bireylerin Gelecek Endişeleri ve Umutları Engelli Dostu Mekanlar Nasıl Olmalı? Engellilere Uygun Şehir Planlaması: Merdivenli Alanlarda İyileştirmeler Rüyada Tekerlekli Sandalye Görmek Ne Anlama Gelir? Medyum Okşan Şizofreni Belirtileri: Farkındalık ve Destek Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Akdeniz ülkelerinde daha çok yetişen ve adeta bir gençlik iksiri olan zeytinyağı, yemeklere eşsiz bir tat kattığı gibi, vücudumuza da inanılmaz güç verir. Tarih öncesi zamanlar da çeşitli ilaçlarda kullanılan zeytinyağı aynı zamanda kozmetik ürünü olarak da kullanılmaktaydı. Halen günümüzde zeytinyağından kozmetik ürünleri elde edilmektedir.

Ülke olarak zeytinyağı üretiminde dünyada 5. Sıra da olsak da ne yazık ki tüketim alanında çok daha gerilerde yer almaktayız. Yıllık 150.000 tona yakın zeytinyağının üretildiği ülkemizde, zeytinyağının önemli bir kısmı yurt dışına ihraç ediliyor. Oysaki zeytinyağını kullanarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz. Bilindiği gibi zeytinyağı gençlik ve ergenlik döneminde ihtiyaç duyulan gıdaları ciddi oranda karşılaşıyor, yaşlılıkta kemik erimesini önlediği gibi hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunuyor, hamilelikte yağ asidi ile anneye ve bebeğe yardımcı oluyor.

Bu gibi daha pek çok fayda sağlayan zeytinyağını gıdalarımızdan ve yemeklerimizden eksik etmemiz gerekir. Bunun için Adramiszeytinyağlarını internet üzerinden ve ya marketlerden satın alarak beslenmenizde sürekli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Adramis zeytin yağları, doğal ortamda sağlıklı bir şekilde yetişen zeytin yağlarını en taze halinde dalından koparıyor ve 24 saat içerisinde hijyenik ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde işleme alarak en kaliteli zeytin yağlarını elde ediyor. Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde zeytin ağaçlarının merkezinde bulunan üretim tesisleri ile hasat döneminde zeytinlerin yağlarını geleneksel ve farklı türlerde elde ederek, en saf ve doğal hali ile sofralarınıza kadar getiriyor.

İnternet üzerinden dilediğiniz miktarda ve türde zeytinyağını kapıda ödeme ve banka havalesi ile satın alabilir afiyetle tüketebilirsiniz. Kalbiniz ve bedeniniz için zeytinyağı tüketimini unutmayın.