Son Yazılar

Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar

28 Nisan 1993 yılında Almanya’nın Moers şehrinde doğan oyuncunun annesi ve babası Türk’tür. Abitur sınavına kadar Almanya’da eğitim alan Selman İyi, Abitur sınavına girmek için yurtdışına gitmiştir. İki yıl yurt dışında okuduktan sonra oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Selman İyi Oynadığı Diziler

Liseyi okuduktan sonra oyunculuk eğitimi alarak, 2019 yılında “Köln 50667” isimli dizide barda kavga çıkaran maço bir Türk erkeği olarak rol almıştır. Daha sonra 2020 yılında RTL dizilerinden biri olan “Alarm for Cobra 11” de SEK subayı karakterine hayat vermiştir.

Selman İyi Oynadığı Türk Dizileri

Oyuncu Selman İyi 2019 yılında Blu Tv’de yayımlanan Alef adlı dizide yan rolde oynamıştır. Buradaki rolü bittikten sonra Aras Bulut İynemli, Kubilay Aka, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Dilan Çiçek Deniz gibi pek çok oyuncunun rol aldığı “Çukur” isimli dizide oynamıştır.

Yine 2019 yılında Özcan Deniz, Aslı Enver, Salih Bademci, Fırat Tanış, İpek Bilgin, Dilara Aksüyek, Güven Murat Akpınar gibi oyuncuların oynadığı “İstanbullu Gelin” dizisinde yan rolde oynamıştır.

Selman İyi oynadığı diziler ve filmlerle seyircinin beğenisini kazanmıştır. Türk dizilerinde oynadıktan sonra Almanya’da 9 tane dizide görev alan oyuncu “Je sius Karl” ve “John Wick:4.Bölüm” gibi filmlerde rol almıştır.

2,5 yıldır oyunculuk yapan Selman İyi, Türkiye’de çekilen dizilerde rol almak istediğini belirtmiştir. Türkiye’den gelecek dizi tekliflerine her zaman açık olduğunu da sözlerine eklemiştir.

Usta oyuncu sosyal medya YouTube kanalında yayınladığı en son videosunda etkileyici bir rol ile hafızalara kazınacak bir performans sergileyerek adından söz ettirmiştir.

Selman Iyi – Showreel (Turkish) 2021

Selman İyi YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UC5jVh-peuiLwSXhMfM9YE8Q