Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Down Sendromlular 1’nci Atletizm Oyunları’nda, Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun çim sahasında 22 ilden 54 özel sporcu koşu, uzun atlama ve gülle atma gibi çeşitli branşlarda birbirleriyle yarışarak dereceye girmeye çalıştı. Adı gibi özel bir federasyon olduklarını konuşmasında belirten Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Gürdal Gümüş, şöyle dedi:

“Engelli çocuklarımızın sosyal hayata uyumlarıyla ilgili olarak 14 ayrı spor branşımız var. Bunların içerisinde bir de atletizm var ki; down sendromlu çocuklarımız için Türkiye tarihinde ilk defa bağımsızlaştırarak gerçekleştirdiğimiz down sendromlu çocuklarımızın kendi aralarında yarıştığı bir organizasyona Elazığ ev sahipliği yaptı.”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Gümüş, engelli çocuk sahibi ailelere seslenerek, sporun bu özel çocuklara çok büyük katkı sağladığını anlatırken, down sendromlu çocukların mutlaka sporla tanıştırılmalarını tavsiye etti.

Atletizmin çeşitli dallarında yarışarak dereceye giren özel sporculara madalyaları Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Gürdal Gümüş, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ve Karayolları 8’inci Bölge Müdürü Yasin Altunyuva tarafından verildi. Madalyalarını alırken heyecanlanarak çığlıklar atan down sendromlu özel sporcuların, bu coşkusu ailelerini duygulandırdı. Ödül töreninde özel sporcuların annelerine de madalyalar verilirken, madalya tepsisini taşıyan down sendromlu küçük Zeynep Şule Çelebi ise, protokolde bulunanlardan ve izleyicilerden büyük alkış aldı.

Haberler