Son Yazılar

Fildişi Tesbihler OKB’nin Tedavisi: İlaçlar ve Psikoterapi Seçenekleri 2024 Mart evde bakım aylıkları ödemeleri ! Engelli Bireylerin Gelecek Endişeleri ve Umutları Engelli Dostu Mekanlar Nasıl Olmalı? Engellilere Uygun Şehir Planlaması: Merdivenli Alanlarda İyileştirmeler Rüyada Tekerlekli Sandalye Görmek Ne Anlama Gelir? Medyum Okşan Şizofreni Belirtileri: Farkındalık ve Destek Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

2012 Londra Olimpiyatlarına bu yıl dokuz sporcu gönderen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sporcuları,Londra Olimpiyatlarına sıkı şekilde hazırlanıyor.Mavi beyazlılar, Engelli Halter branşında ise Olimpiyatlara bu yıliki sporcu göndermenin gururunu yaşıyor. Engelli Halter’de Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek olan Turan Mutlu ve Özlem Becerikli yaklaşık üç aydır Hatay Dört Yolda mili takım kampında hazırlıklarını sürdürüyor.

Turan Mutlu,Üçüncü Kez Gidiyor

56 kiloda bu yıl üçüncü kez Olimpiyatlara giderek bir rekora imza atan Turan Mutlu daha önce Olimpiyatlarda elde ettiği yedi ve sekizinciliğinin üstüne çıkarak madalya kazanmak istiyor. 23 Ağustos’a kadar Hatay Dört Yolda çalışmalarını sürdürecek olan Milli Engelli Haltercilerimiz Daha sonra İngiltere’nin Başkenti Londra’ya gidecek. 31 Ağustos tarihinde Londra Olimpiyat köyünde Eksel Spor salonunda ilk müsabakasına çıkacak olan Mutlu,Olimpiyatlardan oldukça umutlu olduğunu belirtti.

Halter ve Engelli Halterde Beş Sporcu Gidiyor

Turan Mutlu ile birlikte bayanlarda 52 kiloda bu yıl ilk kez Olimpiyatlara katılacak olan Özlem Becerikli ise, ilkmüsabakasına 02 Eylül Pazar günü çıkacak.Yaklaşık 120 sporcunun katılacağı Engelli Halter Olimpiyatlarında mavibeyazlı iki Engelli Haltercinin form grafiği oldukça yüksek. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü branş sorumlusu Ercüment Yıldırım, “Halter branşında üç, engelli halterde de bu yıl iki sporcu olmak üzere,toplam beş sporcuyla Olimpiyatlara katılacağız. Halter başta olmak üzere Engelli halterde de sporcularımızın ülkemize ve kentimize Olimpiyat madalyası getireceğine yürekten inanıyoruz.”dedi.

Haberler