Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Samsun’un ev sahipliğinde 18-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 23. Dünya İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları’na (2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları) katılacak Türkiye İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı, Antalya’da kampa girdi.

Işitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı Kampa Girdi

Manavgat ilçesindeki bir otelin tesislerinde kampa giren ay-yıldızlı ekip, İşitme Engelliler Futbol Koordinatörü Ali Metin yönetiminde hazırlıklara başladı. Milli takımda bulunan 27 sporcu, Emirhan Spor Kompleksi’nde günde çift idmanla 30 Mayıs’a kadar çalışmalarını sürdürecek.

Koordinatör Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara’da yaptıkları ilk hazırlık kampının ardından ikinci kampı Türkiye Futbol Federasyonunun İstanbul’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdiklerini ve sonrasında Manavgat’ta çalışmalara başladıklarını söyledi.

Kampa katılan 27 futbolcu arasından nihai kadroyu oluşturacaklarını dile getiren Metin, milli takımda, ikisi Almanya ve biri İngiltere’den olmak üzere yurt dışından 3 oyuncunun bulunduğunu ve bunların oyun kalitelerinin iyi olduğunu kaydetti.

Metin, İşitme Engelliler Erkek Futbol Milli Takımı’nın geçtiğimiz yıl İtalya’da dünya şampiyonu, bir önceki yıl da Almanya’da Avrupa şampiyonu olduğunu hatırlatarak, bu başarıların ardından 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’na en iyi şekilde hazırlandıklarını belirtti.

Hedeflerinin ilk üçe girmek olduğunu vurgulayan Ali Metin, “Bu hedefleri yerine getirmek için iyi çalışmak gerekiyor. İyi çalışmak için de iyi tesis, iyi ortam lazım. Burada iyi bir ortam yakaladık. İnşallah bu çalışmalarımızın sonucunu olimpiyatlarda görmek istiyoruz.” dedi.

Ali Metin, Antalya kampında teknik, taktik ve koordinasyon ağırlıklı çalışacaklarını anlatarak, kampın 30 Mayıs’ta sona ereceğini bildirdi.

Milli takımın kaptanı Soner Balcı ise bu yıl olimpiyatlarda başarılı olmak istediklerini ifade ederek, “Ankara ve İstanbul’dan sonra Antalya’ya geldik. Güçlü bir takımımız var. Çalışıyoruz, antrenmanlarımızı yapıyoruz, taktiklerimizi alıyoruz. Diğer kamplarda çalışmalarımıza devam edip, Dünya İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları’nda derece yapmak istiyoruz. Daha önce de büyük başarılarımız oldu.” değerlendirmesini yaptı.