Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Güneş enerjisi ilk yatırım maliyetleri olarak kömür ve doğalgazdan daha yüksek gibi durabilmektedir. Birçok şirket ve kişi ilk yatırım maliyetlerini yüksek olarak algıladığından dolayı güneş enerjisi sistemlerine yatırıp yapmaktan çekinmektedir. Bunun neticesinde doğayı kirleten, verimsiz eski teknolojilerde ısrar ederek, küresel ısınmanın tarafını seçerler.

Taşınabilir Tek Enerji Kaynağı; Güneş

Güneş enerjisinin çevrecilik ve verimlilikten başka birçok avantajı vardır. Bunlardan belki de en önemlisi, herhangi bir yere uygulanabilmesidir. Bir yüzeyin güneş alıyor olması, o yüzeye güneş paneli monte edilmesi için yeterlidir. Hatta, hareketli yüzeylere paneller bir platforma monte edilerek gün içerisinde sürekli güneşe döndürülebilir veya hareketli bir elektrik jeneratörüne dönüşen bu platform gün içerisinde elektriğe ihtiyaç duyulabilecek ancak elektrik olmayan yerlere götürülebilir.

Farklı Platformlarla Farklı İhtiyaçlara Çözümler

Mobil solar enerji çözümleri için en popüler uygulamalar, traktör veya araçlarla çekilebilen panel ve konventör sistemleridir. Bu sistemlerle isterseniz dağ başına kampa giderken, isterseniz tarlanızın ortasında, nerede elektriğe ihtiyacınız varsa orada, elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Konya güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren SB Solar şirketinin uzmanlık alanlarından biri olan bu sistemler, kişi isteklerine göre konfigüre edilebilmekte, akü, sıcak su gibi ek özellikler eklenebilmektedir. Bu sayede gün içerisinde üretilen elektriği gün batımından sonra da kullanmak mümkün olduğu gibi, duş ve yemek için de sıcak su ihtiyacı karşılanmış olmaktadır.