Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Güneş enerjisi ilk yatırım maliyetleri olarak kömür ve doğalgazdan daha yüksek gibi durabilmektedir. Birçok şirket ve kişi ilk yatırım maliyetlerini yüksek olarak algıladığından dolayı güneş enerjisi sistemlerine yatırıp yapmaktan çekinmektedir. Bunun neticesinde doğayı kirleten, verimsiz eski teknolojilerde ısrar ederek, küresel ısınmanın tarafını seçerler.

Taşınabilir Tek Enerji Kaynağı; Güneş

Güneş enerjisinin çevrecilik ve verimlilikten başka birçok avantajı vardır. Bunlardan belki de en önemlisi, herhangi bir yere uygulanabilmesidir. Bir yüzeyin güneş alıyor olması, o yüzeye güneş paneli monte edilmesi için yeterlidir. Hatta, hareketli yüzeylere paneller bir platforma monte edilerek gün içerisinde sürekli güneşe döndürülebilir veya hareketli bir elektrik jeneratörüne dönüşen bu platform gün içerisinde elektriğe ihtiyaç duyulabilecek ancak elektrik olmayan yerlere götürülebilir.

Farklı Platformlarla Farklı İhtiyaçlara Çözümler

Mobil solar enerji çözümleri için en popüler uygulamalar, traktör veya araçlarla çekilebilen panel ve konventör sistemleridir. Bu sistemlerle isterseniz dağ başına kampa giderken, isterseniz tarlanızın ortasında, nerede elektriğe ihtiyacınız varsa orada, elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Konya güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren SB Solar şirketinin uzmanlık alanlarından biri olan bu sistemler, kişi isteklerine göre konfigüre edilebilmekte, akü, sıcak su gibi ek özellikler eklenebilmektedir. Bu sayede gün içerisinde üretilen elektriği gün batımından sonra da kullanmak mümkün olduğu gibi, duş ve yemek için de sıcak su ihtiyacı karşılanmış olmaktadır.