Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Rahim Esgi, yerel yönetimlerin katılımıyla hazırladıkları proje ile görme engellilerin sorunlarını belirleyip, yol haritası çıkardıklarını söyledi.

Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesinin, Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, Altı Nokta Körler Derneği Vakfı, Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği işbirliğinde hazırladığı, “Görme Engelliler İçin Tanınırlık ve Daha Fazla Erişebilirlik Projesi” basın toplantısıyla tanıtıldı.

Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şube Başkanı Esgi, toplantıda yaptığı konuşmada, görme engellilerin daha fazla görünür olması, sosyal hayata katılımlarını, yaşam kalitelerini artırmak amacıyla yaklaşık 7 ay önce hazırladıkları projesinin son aşamasına geldiklerini bildirdi.

Proje kapsamında görme engellilerin toplumsal hizmetlere ulaşımı ile ilgili mevzuat düzenlemeleri üzerine bir kitap hazırladıklarını kaydeden Esgi, Kent yaşamı içerisindeki doğru ve yanlış uygulamaların tespiti amacıyla bir fotoğraf kataloğu oluşturduklarını söyledi.

Kitapta ve fotoğraf kataloğunda çıkan sonuçların ilgili kurum ve kuruluşlara yol gösterici olması temennisinde bulunan Esgi, “Engellilerin karşısına çıkarılan engellerin kaldırılmaması toplumu engelli yapmakta. Bizim amacımız da bu engelleri tespit ederek, yol haritası çıkarmak” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğretim Görevlisi Figen Ceylan ise bu proje ile Antalya’daki görme engellilerin problemlerini gündeme getirmek istediklerini kaydetti.

ANTALYA