Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), engelli örgütleri ve GSM operatörlerinin katılımıyla yürüttüğü alışmayı tamamladı.

BTK, özellikle görme ve duyma engelli olan vatandaşların cep telefonu iletişiminde büyük kolaylık sağlayacak. Tarife ve kota bilgileri, görme engelli vatandaşlara sesli mesajla bildirilecek.

Duyma engelli aboneler aranırken de arayan kişiye, ‘Aradığınız kişi işitme engellidir’ uyarısında bulunulacak. Bu hizmet ücretsiz olarak sunulacak. BTK, ses hizmetinden bağımsız olarak sadece SMS paketi hizmeti sunulmasının sağlanmasına da karar verdi. Operatörler, BTK’nın karara bağladığı çalışmalarını 6 ay içinde tamamlayacak. BTK, daha önce de engellilere yönelik olarak yüzde 25 daha ucuz internet imkanı sağlamıştı.

Deniz ÇİÇEK / ANKARA