Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), engelli örgütleri ve GSM operatörlerinin katılımıyla yürüttüğü alışmayı tamamladı.

BTK, özellikle görme ve duyma engelli olan vatandaşların cep telefonu iletişiminde büyük kolaylık sağlayacak. Tarife ve kota bilgileri, görme engelli vatandaşlara sesli mesajla bildirilecek.

Duyma engelli aboneler aranırken de arayan kişiye, ‘Aradığınız kişi işitme engellidir’ uyarısında bulunulacak. Bu hizmet ücretsiz olarak sunulacak. BTK, ses hizmetinden bağımsız olarak sadece SMS paketi hizmeti sunulmasının sağlanmasına da karar verdi. Operatörler, BTK’nın karara bağladığı çalışmalarını 6 ay içinde tamamlayacak. BTK, daha önce de engellilere yönelik olarak yüzde 25 daha ucuz internet imkanı sağlamıştı.

Deniz ÇİÇEK / ANKARA