Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Ticaret alanında faaliyet gösteren her firmanın onlarca farklı kalemde gideri bulunur. Sürekli olarak artan giderler ve rekabet oranı yüksek piyasada faaliyet göstermenin neticesinde de firmalar giderlerini makul düzeyde azaltmak zorundadır. Özellikle depolama alanında hizmet veren ve ya stok satış usulü çalışan firmalar ilk olarak mekânsal düzeyde maksimum verim alarak giderlerini azaltabilirler.

Mekânsal verimlilik; depo ve stoklarda boş kalan her bir metre karenin değerlendirilmesidir. Yani firma kiraladığı bir alanın küçük bir alanını dahi kullanmıyorsa firma o kullanılmayan alana her yıl kira parası öder ki bu da parayı çöpe atmaktır. Bu nedenle işletmeler, kargo firmaları, nakliyeciler, stok usulü çalışan her işletme depo raf sistemleri kullanarak mekanın her alanını kullanır.

Planlı ve programlı bir şekilde yapılan raf sistemleri sayesinde de ilerleyen yıllarda firmalar ürünleri stoklamak için alan genişletme, ek depo kiralama ya da daha geniş alanlara taşınmak gibi yüksek maliyetli işlere ihtiyaç duymayacaktır. Raflar ağır ve hafif rack sistem türü olarak da iki farklı modele sahip. Bu modeller portatif ve işlevsel olmaları nedeniyle de her alana rahatlıkla uyarlanabilir.

Ağır ve Hafif Rack Sistemi Nedir?

Depo rack sistemleri duvara monte edilmeden açık alanda sadece ayakları üzerinde duran 3 m yüksekliğe kadar çıkabilen paletli ya da paletsiz olarak ürünlerin yerleştirilebildiği çok yönlü bir raf modelidir. Yükte ağır olan ürünler ağır depo raf sistem türü tarafından rahatlıkla depolanabilir. 4 tona kadar yük kaldırabilen ağır rack raflar forkliflerin çalışma prensibine uygun olarak üretilmiştir.

Diğer bir tür olan depo hafif rack sistem tipinde ise paketli hafif ürünler kullanılır. İnsan gücüne dayalı depolama ve istifleme olması nedeniyle fazla yüksek olması tercih edilmez. Elektro statik toz boya ile boyanan ve tırnaklı monte özelliği sayesinde de profillere rahatlıkla geçen rack raf tipleri isteğe uygun olarak her zaman ürün tipine göre uyarlanabilir.

Cerenraf.com