Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Myanmar ‘da 60 milyonluk ülke nüfusunun yüzde 4’ünü oluşturan Müslümanlara Arakan bölgesinde yapılan katliamlar, acımasızca, kan dondurucu şekilde uygulanmakatadır. Arakan da budistler tarafından uygulanan vahşet sonucu birçok Müslüman kardeşimiz şehit olmuş hayatını kaybetmiş, çok acı sonuçlar ortaya çıkmıştır. Binlerce Müslümanın evlerini terk etmek zorunda kaldığı bölgede korku, açlık ve en kötüsü bu duruma seyirci kalan ülkenin güvenlik birimlerinin suçu inanılır gibi değildir. Gelen Arakan haberleri ve duyumlara göre ülke polisinin ve askerinin bazı olaylarda hiç birşey yapmayıp seyirci kaldığı bile gözlemlenmektedir.

Arakanda bütün camilerin kapalı olması ve şehit düşenler için cenaze namazlarının kılınmasına izin verilmemesi, rüşvetle cenaze namazı kılındığı haberleride gelen duyumlar arasındadır. Yüzyıllardan beri bölgede yaşayan Arakan Müslümanları, Budistler tarafından  ‘dışarıdan gelerek ülkenin zengin kaynaklarını çalan yabancılar’ olarak görülüyor ve Müslümanlar bu yüzden cani budistler tarafından işkence ve ölümle tehdit ediliyor.

Ülkemiz Myanmar da Arakan bölgesindeki din kardeşlerimize yardım elini uzatmış onların acılarına bir nebzede olsa merhem olmuştur. Fakat Dünya bu duruma yine sessiz kalmış bir türlü bu bölgedeki vahşetin sona ermesi için adımlar atmamış,durumu kulak ardı edip sessizliğini korumuştur.

Arakanda Müslümanlara yapılan eziyet ve acı vahşetin sona ermesi, dünya ülkelerinin bu duruma seyirci kalmamasını istiyor, bir an evvel bu duruma el uzatılmasını temenni ediyoruz.

http://www.haberdeguven.com