Artık Engelleri Yok

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ahi parkında düzenlenen ‘Engelli Toplantıları’ amacına ulaşırken,

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ahi parkında düzenlenen ‘Engelli Toplantıları’ amacına ulaşırken, Yönetim Kurulu Başkanı Servet Avkapan’da açıklamalarda bulundu.
Ahi parkında bulunan engelliler derneği, haftanın belirli günlerinde toplantı düzenleyerek, engelliler arası iletişimi sağlamağı amaçlıyor.
Başkan Avkapan’da konu ile ilgili yaptığı açıklamada , yönetim kurulu olarak 2 aydır görev yaptıklarını belirterek, “Dernek olarak ilk yapmamız gereken, engellileri bir araya getirmekti. Çünkü onlar ayrı yerlerde birbirinden habersiz yaşıyorlardı. Bu olumsuz durumu kısa bir sürede atlattığımız için gurur duyuyorum” dedi.
Avkapan, gerek kaynaşma partileri, gerekse de haftanın belli günlerinde dernekte yaptıkları toplantılar sonucu, engelli vatandaşları birbirleri tanıştırdıkları, arkadaşlık bağlarını ilerlettiklerini söyledi.
Bu uygulamadan sonra engelli vatandaşların birbirlerinin evlerine gidip gelmeye başladığını da hatırlatan Avkapan, “Bu üyelerimiz için ve sürekli evde kalan bir insan için anlatılamaz ve tarif edilemez bir duygu. Konu ile ilgili Kırşehir’deki kurum müdürlerimizle tanıştık ve onlardan bilgi alarak ne yapacağımızı ve neler yapabileceğimiz hakkında fikir alış verişinde bulunduk” şeklide konuştu.
Bu konularda kendilerine yardımcı olan Vali Erden’e ve diğer kurum müdürlerine teşekkür eden Avkapan, “Ayrı yeten engelliler için kaldırımların düzeltilmesi ve uygun hale getirilmesinde emeği geçen ve ahi parkındaki çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Yaşar Bahçeciye, Yardımcısı Veli Şahin’e ve meclis üyesi Melek Yüksel’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Toplantıda engelliler bir araya gelerek, güzel vakit geçirmenin keyfini çıkardı.

Bir cevap yazın