Ataşehir’e 6 bin top kapak topladı

Ataşehir'e 6 bin top kapak topladı

Ataşehir’e 6 bin top kapak topladı

Tarih 17 Eylül 2010, 09:30 Editör İçerik Editörü

Ataşehir Belediyesi’nin engelli yurttaşlara tekerli sandalye yardımı için başlattığı proje çığ gibi büyüyor.

“Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” kampanyası Aralık sonuna kadar uzatıldı.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında başlatılan “Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” kampanyasına ilgi çığ gibi büyüyor.

Kampanyaya Türkiye’nin her bölgesinden kapak yağıyor. Ataşehir bölgesindeki okullardan da destek geliyor. Son olarak Benim Dünyam Çocuk Evi’nin küçük öğrencileri topladıkları kapakları Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’a teslim etti.

Kampanya’ya özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, projenin başarısında memnun:

“Kampanyamız İstanbul il sınırlarını aşıp tüm Türkiye’de büyük bir ilgiyle karşılandı. Adıyaman, Ordu, Siirt, Ankara, İzmir, Antalya, Malatya, Kırıkkale, Hatay, Bursa, Zonguldak, Bodrum, Balıkesir, Osmaniye, Aydın-Didim başta olmak üzere çok sayıda ilden kampanyaya destek geldi. Kampanyanın büyümesi ve gelen talepleri karşılayabilmek için farklı illerde toplanan kapaklar o illerdeki toplama noktalarında biriktirilerek, o ildeki ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtılacak. Diğer illerde toplanan kapaklar belediyemiz tarafından takip ediliyor. Sadece İstanbul’da şuana kadar yaklaşık 6 ton kapak toplandı. Bu rakam her geçen gün artıyor. 1 ton kapak 4 tekerlekli sandalye ediyor.”

Kampanyanın çok büyümesi ve Ataşehir Belediyesine gelen yoğun talepler nedeniyle Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor kampanyası 30 Aralık 2010 tarihine kadar kadar uzatıldı.

Bir cevap yazın