Bilal Göregen – Kazansaydım Şimdi Görüyor Olacaktım

YETENEK Sizsiniz Türkiye’ yarışmasında ikinci olan doğuştan iki gözü görmeyen Bilal Göregen, yarışmayı kazanması halinde gözlerini tedavi ettirmek için Japonya’ya gitmeyi planladığını sö


Mersin’in Silifke İlçesi’nde arkadaşının düğününe katılan Bilal Göregen, yarışmaya birinci olup 500 bin TL’lik ödülü hedefleyerek gittiğini anlattı. Ödülü, görmeyen gözlerinin tedavisi için kullanmayı düşündüğünü bildiren Göregen, ikinci olunca hayallerinin yıkıldığını söyledi. Göz tedavisinin Japonya’da çok ileri olduğunu duyduğu için bu ülkeye gitmek istediğini belirten Göregen, “Hayatı boyunca her zaman engelli olmanın başarıya engel olmayacağını düşünüyorum. Şu anda kaset hazırlığı içerisindeyim. Yakın zamanda da hazırlığı tamamlayacağım ve içerisinde 6-7 parça olan kasetimi çıkaracağım” dedi. Silifke’de olmaktan son derece mutlu olduğunu vurgulayan Göregen, şöyle devam etti:

“Gözlerim görmüyor olabilir ama Silifke’nin güzelliğini, insanlarının sıcaklığını yüreğimde hissedebiliyorum. Tüm engelli arkadaşlarıma da tavsiyem, hiçbir zaman hayata küsmesinler ve hep azimli olsunlar. Çünkü gerçekten istendiğinde nelerin başarılabileceğini herkese göstersinler.”

Bir cevap yazın