Bir engellinin ayağı oldular

İlim Yayma Cemiyeti öğrencilerinden Dolunay Derneğine tekerlekli sandalye hediye ettiler.

 
İlim Yayma Cemiyeti öğrencilerinden Dolunay Derneği’ne tekerlekli sandalye
İlim Yayma Cemiyeti Özel Ömer Nasuhi Bilmen Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Sosyal Duyarlılık Kulübü öğrencileri kedi aralarında topladıkları parayla satın aldıkları tekerli sandalyeyi Dolunay Derneği’ne hediye ettiler.
Öğrenciler, Yurt Müdür yardımcısı Senan Ulusoy ile birlikte Dolunay Derneği’ne giderek, aldıkları tekerli sandalyeyi Dolunay Derneği Başkan yardımcısı Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak’a teslim ettiler.
Özel Ömer Nasuhi Bilmen Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdür yardımcısı Senan Ulusoy, “Yurdumuzun Sosyal Duyarlılık Kulübü öğrencileriyle bir çalışma yaptık. Öğrencilerimiz kendi aralarında para topladılar ve bizlerinde desteği ile bir adet tekerlekli sandalye aldık. Bunu da Dolunay Derneği Başkanı Bahattin Şeker’in de öncülüğünde Dolunay Derneği’ne hediye ettik. Dolunay Derneğinin çalışmalarını büyük bir beğeniyle takip ediyor ve beğeniyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Dolunay Derneği Başkanı Bahattin Şeker ayrıca yurtta “Peygamberimizin hayatında Engellilerin Yeri” konulu bir seminer vermişti bu vesileyle de hocamıza teşekkür ediyoruz.” dedi.
Dolunay Derneği Başkan yardımcısı Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak da, “Ömer Nasuhi Bilmen Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Sosyal Duyarlılık Kulübü öğrencilerine ve çalışanlarına, yetkililerine çok çok teşekkür ediyoruz. Bu tekerlekli sandalyeyi bağışlamalarıyla bir engellinin ayakları olmaya adım attılar. Allah sizlerden razı olsun. İnşallah Allah da sizlerin önüne çıkabilecek engelleri kaldırır.” diye konuştu.
(SE-BA-S) KARS (KHA) – SERHAT ERYOLCU

Bir cevap yazın