Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Cizre’de, 3 yıldır böbreğindeki tümör nedeniyle hastane hastane dolaşan 50 yaşındaki Besna Kültür, Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi’nde birçok başarılı operasyona imza atan Üroloji Uzmanı Op. Dr. İsmail Başıbüyük’e başvurdu. Op. Dr. Başıbüyük, yapmış olduğu cerrahi operasyonla, Kültür’ün böbreğindeki 550 gram ve 10 santimetrelik tümörü aldı.

Böbreğinden 550 gramlık tümör çıkarıldı

Hastanın tanısının daha önceden konulduğunu belirten Op. Dr. Başıbüyük, “Hastamız böbreğini kaybetmek istemediği için hastane hastane hekim arayışı içerisinde bize başvurdu. Biz de teyzemizde böbreğinin tamamını değil yalnızca 10 santimetrelik tümörlü kısmı çıkarabileceğimizi söyledik ve ameliyat ile tümörü çıkararak kalan böbrek kısmını yerinde bıraktık.

Böbreğin tamamen alınmaması özellikle tansiyon ve şekeri olan hastalarda çok önemlidir. Çünkü bu hastalıklara bağlı böbrekler zaten yıpranacaktır. Bu tip hastalarda özellikle sadece tümörü çıkarıp, böbreği yerinde bırakabilmek hastaların tansiyon ve şekere bağlı böbrek yetmezliğine gidişini azaltacaktır” dedi.