Çevreye ve engellilere destek

Çevreye ve engellilere destek

Çevreye ve engellilere destek

Ataşehir Tane Tane Kapakları Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor projesi yayılıyor.

Ataşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara destek sağlamak için başlatılan “Ataşehir Tane Tane Kapakları Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” projesi ilçe sınırlarını aşarak tüm ülkeye yayılıyor.

“Ataşehir Tane Tane Kapakları Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” projesi’ne en son destek Dünya Engelliler Genel Merkezi ve MEB Özel Kutup Yıldızı Anaokulu’ndan geldi. Ataşehir Belediyesi’ni ziyeret ederek biriktirdikleri kapakları teslim eden Dünya Engelliler Genel Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç ve Genel Başkan Yardımcısı Sendüz Göktepe, Ankara Keçiören merkez olmak üzere İç Anadolu Bölgesi adına topladıkları 30 bin kapağı Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’a teslim ettiler. Projeye destek sağlamak isteyen Özel Kutup Yıldızı Anaokulu’nun minik öğrencileri de topladıkları beş bin adet kapağı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’a verdi.

Dünya Engelliler Genel Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, proje nedeniyle engelli vatandaşlara verdiği destek için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür ederek, “Herkese örnek olacak bu projeyi duyduğumuz ilk andan itibaren projeye destek sağlamak istedik. Engelli vatandaşlara yardım sağlayacak bu projeyi düşündüğünüz için Ataşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı sayın Battal İlgezdi’ye çok teşekkür ederiz. Ataşehir Belediyesi engelli vatandaşlar için bir umut ışığı oldu. Duyarlı yetkililere topluma öncülük ettiği için çok teşekkür ederiz” dedi.

“Engelli vatandaşlarımızın önünden engelleri kaldırmak istiyoruz”

Hazırlanan projenin umut, sevinç ve kararlılıkla arkasında duracaklarını belirten Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman da, “Umut ediyoruz ki, bütün Türkiye bu projeye destek olacak. Biz de bu projeyi hayata geçirerek engelli vatandaşlara bir fayda sağladığımız için çok sevinçliyiz. Elimizden geldiğince engelli vatandaşlarımızın önünden engelleri kaldırmak istiyoruz” dedi.

Proje kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi ile yapılan protokol doğrultusunda toplanan kapaklarla tekerlekli sandalye alınıp, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıtılacak. Toplanacak bir ton kapak ile engelli vatandaşlara dört adet tekerlekli sandalye sağlanacak.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen projeye ülke genelinde tüm vatandaşlar desteklerini artırıyor. İzmir Ege Üniversitesi’nden Ordu Fatsa Anadolu Lisesi’ne kadar, Ankara, Kırklareli, Siirt, Kocaeli başta olmak üzere çok sayıda il ve ilçede toplanan kapaklar Ataşehir Belediyesi’ne ulaşmaya başladı. Projeye en büyük destek ise okullar ve engelli vatandaşlardan geliyor.

Bir cevap yazın