Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Denizli Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Feridun Giresun, gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel anlamda işe yerleştirme hizmetlerine yeni bir boyut kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

‘Engelsiz Bir Hayat İçin Siz de Bir Adım Atın” sloganıyla kuruma kayıtlı engelli iş arayanlara daha iyi hizmet verebilmek için işe yerleştirme hizmetlerini bir festival haline getirmek istediklerini belirten Giresun,

“Kurumumuz bünyesinde göreve başlayan 40 iş ve meslek danışmanının katılımıyla ilimiz genelinde engelli çalışan kontenjanı açığı bulunan işverenler ile engelli iş arayanları ortak bir platformda buluşturacağız. İş arayan ve işveren görüşmelerini, iş ve meslek danışmanları eşliğinde daha profesyonel şekilde gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Proje kapsamında 2012 yılı boyunca her ayın 24’ünde Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Hizmet Binası engelli iş arayanlar ile işverenlerimizin yüz yüze görüşme yaptığı ortak bir alan haline getireceklerini ifade eden Giresun,

“Engelli iş arayanların, iş arama esnasında karşılaşacağı zorlukları ortadan kaldırmak istiyoruz. Kurumumuzda engellilere toplu bir görüşme imkanı sağlayarak engellilerin istihdamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Böylece işverenlerimizin çalışma ortamlarından ayrı bir ortamda engelliler ile görüşme yapmaları için uygun bir ortam sağlanmış olacaktır” diye konuştu.

Haberler