Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Denizli Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Feridun Giresun, gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel anlamda işe yerleştirme hizmetlerine yeni bir boyut kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

‘Engelsiz Bir Hayat İçin Siz de Bir Adım Atın” sloganıyla kuruma kayıtlı engelli iş arayanlara daha iyi hizmet verebilmek için işe yerleştirme hizmetlerini bir festival haline getirmek istediklerini belirten Giresun,

“Kurumumuz bünyesinde göreve başlayan 40 iş ve meslek danışmanının katılımıyla ilimiz genelinde engelli çalışan kontenjanı açığı bulunan işverenler ile engelli iş arayanları ortak bir platformda buluşturacağız. İş arayan ve işveren görüşmelerini, iş ve meslek danışmanları eşliğinde daha profesyonel şekilde gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Proje kapsamında 2012 yılı boyunca her ayın 24’ünde Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Hizmet Binası engelli iş arayanlar ile işverenlerimizin yüz yüze görüşme yaptığı ortak bir alan haline getireceklerini ifade eden Giresun,

“Engelli iş arayanların, iş arama esnasında karşılaşacağı zorlukları ortadan kaldırmak istiyoruz. Kurumumuzda engellilere toplu bir görüşme imkanı sağlayarak engellilerin istihdamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Böylece işverenlerimizin çalışma ortamlarından ayrı bir ortamda engelliler ile görüşme yapmaları için uygun bir ortam sağlanmış olacaktır” diye konuştu.

Haberler