Engelli Kitap Kurdunun Kitabı Vali Amcasından

Engelli Kitap Kurdunun Kitabı Vali Amcasından

Engelli Kitap Kurdunun Kitabı Vali Amcasından

Vali İbrahim Özçimen Teslim Etti.

Burdur’da yürüme engelli öğrencinin kütüphaneden istediği kitapları Vali İbrahim Özçimen teslim etti. Eve teslim projesi başladığından bu tarafa PTT aracılığıyla kütüphaneden 9 kitap alıp okuyan Mahmut Özev, azmi ile Vali Özçimen’in takdirini topladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hastalık, özür ve yaşlılık sebebiyle yatağa bağımlı yaşayan vatandaşların kitap okuyabilmesi için başlattığı projenin teşviki için Burdur Valisi İbrahim Özçimen, 8 yaşındaki Mahmut Özev’in istediği kitapları evine götürdü. Menderes Mahallesi’nde oturan Mahmut Özev’in babası Recep Özev, oğlunun talep ettiği kitapları getiren Vali Özçimen’i kapıda karşıladı. Kemal Solmaz İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencisi olan yürüme engelli Mahmut Özev’i kucağına alarak karşısına oturtan Vali Özçimen, yanında getirdiği kitapları teslim etti.

Eve teslim projesinin Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile PTT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile 2006 yılında hayata geçirildiğini belirten Vali Özçimen, 10 pilot ilde 82 kişinin 196 kitap okuduğunu aktararak, “Burdur’da 13 engelli ve yaşlı üye, 29 kitap okumuş. Bunlardan 9’unu minik yavrumuz Mahmut Özev bitirmiş. Kendisini canı gönülden kutluyoruz. Engeller aşılmak için vardır. Bizim çocuğumuzu engelli deyip hayattan soğutmamak lazım. Bakın çocuğumuz kitap okumanın önünde engel tanımamış. İnsan okumazsa biter. Okuduğu müddetçe önü açılır. Bu şekilde nice doktorlar, öğretmenler var. İnşallah kardeşimizin de önü açık. Okuyacak ve vatana, millete, ailesine, kendisine faydalı bir birey olacak. Biz de üzerimize düşen her şeyi yapacağız.” dedi.

Baba Recep Özev ve anne Ayşe Özev, yanlarına kadar gelen Vali Özçimen’e ve uygulamayı başlatan herkese teşekkür etti. Mahmut Özev, kendisini öpüp çikolata veren Vali Özçimen’i, annesinin yardımıyla dışarıya çıkıp uğurladı.

Haberler

Bir cevap yazın