Son Yazılar

Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida Omurilik felci tedavisinde Epidural Stimulation Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Giresun Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezindeki öğrencilerin, iş atölyesinde ve sınıfta yıl boyunca yaptığı çalışmalar Can Akengin Sanat Galerisinde sergilendi.

Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy’un açılışını yaptığı sergide, Orta ve ağır düzeyde özrü bulunan öğrencilerin el becerilerinin kazanılması, sosyal hayata adapte olmalarının sağlanması amaçlanıyor. Halk Eğitim Merkezinin de verdiği destekle atölye ve sınıflarda yapılan bu çalışmaların belirli bir ücret karşılığında değerlendirilerek, öğrencilere destek verilmesi hedefleniyor.

Açılışta, Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Aliustaoğlu, Giresun Eğitim Uygulama Okul Müdürü Osman Aygün, İş Okulu Müdürü Sabri Yılmaz, öğrenciler ve öğrencilerin velileri de hazır bulundu.