Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Engelli Öğretmenlere Kontenjan Müjdesi!

Engelli öğretmen atamasında ‘Zaten çalışıyorsun’ engeli

Başbakan Binali Yıldırım CNN Türk ekranlarında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan Öğretmen adaylarına müjde geldi. Başbakan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle: “Şu anda zannediyorum 20 binin üzerinde, 23 bin civarında öğretmen açığa alındı. Dolayısıyla ders sezonu da geliyor, okullar açılacak, öğretmen ihtiyacı var. Bu yüzden 15 bin öğretmen alınması konusunda Bakanlar Kurulu’nda bir karar aldık ve Milli Eğitim Bakanına gereğini yapması talimatını verdik.”

Hande Fırat’ın moderatörlüğünü yaptığı programda Başbakan Binali Yıldırım’a yöneltilen “öğretmen atamalarında da engellilere yer verilip verilmeyeceği” soruya ise Yıldırım “Onlara müjde var. Tabiki engellileri bu işte ihmal edecek değiliz. Engellilere de gerekli kontenjanı vereceğiz, rahat olsunlar. Engelliler her zaman toplumun en fazla üretken en fazla yaratıcı kesimleri” şeklinde cevap verdi.