Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

Engelli Öğretmenlere Kontenjan Müjdesi!

Engelli öğretmen atamasında ‘Zaten çalışıyorsun’ engeli

Başbakan Binali Yıldırım CNN Türk ekranlarında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan Öğretmen adaylarına müjde geldi. Başbakan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle: “Şu anda zannediyorum 20 binin üzerinde, 23 bin civarında öğretmen açığa alındı. Dolayısıyla ders sezonu da geliyor, okullar açılacak, öğretmen ihtiyacı var. Bu yüzden 15 bin öğretmen alınması konusunda Bakanlar Kurulu’nda bir karar aldık ve Milli Eğitim Bakanına gereğini yapması talimatını verdik.”

Hande Fırat’ın moderatörlüğünü yaptığı programda Başbakan Binali Yıldırım’a yöneltilen “öğretmen atamalarında da engellilere yer verilip verilmeyeceği” soruya ise Yıldırım “Onlara müjde var. Tabiki engellileri bu işte ihmal edecek değiliz. Engellilere de gerekli kontenjanı vereceğiz, rahat olsunlar. Engelliler her zaman toplumun en fazla üretken en fazla yaratıcı kesimleri” şeklinde cevap verdi.