Son Yazılar

Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida Omurilik felci tedavisinde Epidural Stimulation Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Edirne’de yaşayan görme engelli Nuri ve Özlem Öztürk çifti, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetlerine aksatmadan katılarak demokrasiye bağlılığını gösteriyor.

CİHAN DEMİRCİ – Edirne’de yaşayan görme engelli Nuri ve Özlem Öztürk çifti, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetlerine aksatmadan katılarak demokrasiye bağlılığını gösteriyor. Öztürk çiftinin kızları 4 yaşındaki Özge Zeynep de anne ve babasına demokrasi nöbetinde eşlik ediyor.

Nuri Öztürk (39), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’un demokrasi adına kapkara bir gece olduğunu söyledi.

Türk milletinin iradesi ve kararlılığıyla kara gecenin aydınlık bir sabaha dönüştüğünü belirten Öztürk, “O gece milletin kararlarını, egemenliğini hiçe saymak için darbe girişiminde bulundular. Vatan hainleri bir şeyi hesaba katamamışlardı, bu büyük milletin ayağa kalkacağını düşünememişler. Türk milleti o gece 7’den 70’e demokrasi için, ülkesi için, milletinin geleceği için ayaktaydı, sokaklardaydı” diye konuştu.

Görme engelli bir çift olmalarına rağmen 15 Temmuz’dan bu yana demokrasi nöbetine devam ettiklerini aktaran Öztürk, şunları kaydetti:

“O gece Türkiye bir dönüm noktasına geldi. ya ülkemizi, irademizi verecektik ya da çocuklarımızın ülkemizin geleceğine sahip çıkacaktık. Çocuklarımızın geleceğine, ülkemize sokaklara çıkarak sahip çıktık. Bu vatandaşlar ülkesinin birliği, dirliği ve bütünlüğü için 15 Temmuz gecesi ne yapması gerektiğini anladı ve harekete geçti. İçimizde yıllarca hainleri besledik, hainlere kucak açtık. Farkında olmadık, bilemedik devletçe. Asker üniformasını giymiş olan hainler bizden elde ettikleri silahları bize sıktılar. Bizim vergilerimizle alınan silahları bize kulandılar. 39 yaşındayım, bu yaşıma kadar böyle bir rezalet, akılsızlık, aklını yitirmişlik, aymazlık ve kendinden geçmişlik görmedim. Ülkemin birliğini, bütünlüğünü sağlayabileceğim her etkinlikte varım. Demokrasi nöbetleri bitse bile benim yüreğimdeki bekçilik devam edecek. Şuraya gelip bir başıma nöbet tutacağımı bilsem de o nöbeti ülkem için tutarım.”

“Yavrumun geleceği için nöbetteyim”

Özlem Öztürk (33) ise vatanın kardeşlik anlamına geldiğini ifade etti.

Görme engeline rağmen ailesiyle nöbete devam ettiğini aktaran Öztürk, “Aslında aynı dili konuşmak, aynı duyguları paylaşmak, aynı şeyleri hissetmek kardeşliktir. Biz de bu nöbetlerde kardeşliğimizi pekiştirdik, daha da kenetlendik. Bizim vatanımızı kardeşliğimizi bölmek istediler. Ben eşim ve 4 yaşındaki kızımla vatanımız için buradayız. 4 yaşımdaki yavrumun geleceği için nöbetteyim.” ifadelerini kullandı.

Öztürk, Türkiye için kardeşlik duygusu hisseden herkesin demokrasi nöbetlerinde bedenini taşın altına koyduğunu sözlerine ekledi.