Engelliler Haftası Alanya’da kutlandı

Engelliler Haftası Alanya'da kutlandı

Engelliler Haftası Alanya’da kutlandı

ENGELLİLER Haftası kutlamaları Alanya’da başladı. Alanya Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin hazırladığı kutlama programı…

ENGELLİLER Haftası kutlamaları Alanya’da başladı. Alanya Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin hazırladığı kutlama programı çerçevesinde dün başlayan etkinliklere Merkez Valisi ve Engelliler Meclisi Başkanı Can Direkçi, Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği Başkanı Levent Benal, ilçede faaliyet gösteren özel eğitim kurumları ve çok sayıda engelli katıldı.

Rıhtım Şelale önünde başlayan kutlamalar engellilerin kortej geçişi ile devam etti. Atatürk Anıtı’nda son bulan kortej geçişi sonrası Engelliler Meclisi Başkanı Direkçi, engelli öğrencilerle birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden çelenk sunma töreninin ardından Engelliler Meclisi Genel Sekreteri Münir Altıoğlu günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Engelliler Haftası etkinliklerinin toplumda engellilere olan farkındalığın arttırılması için bir fırsat olduğunu belirten Altıoğlu, Akdeniz’in incisi Alanya’da tüm iyi niyetli çabalara rağmen, engelliler konusunda beklenilen düzeye gelinmediğini belirtti.

Engelsiz Alanya Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesini isteyen Altıoğlu, böylelikle engellilerin ilçede kaliteli bir yaşam süreceklerini kaydetti.

Altıoğlu, “Alanya’da engellilerin hayatı artık Engelliler Meclisi’nden önce ve Engelliler Meclisi’nden sonra olarak ikiye ayrılmıştır. Bu meclis kentimizde yaşayan engellilerin duyulmayan sesi olacaktır” dedi. Altıoğlu’nun konuşmasının ardından Özel Kardelen Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterileri katılımcıların beğenisine sunuldu.

Yeni Alanya

Bir cevap yazın